Nuo ko pradėti?
Geriausias sportas merginoms ir moterims žiemos metu – tai dailusis čiuožimas. Šis sportas vysto plastiką, choreografiją, paskirsto racionaliai fizinį krūvį ir padeda koordinuoti judesius.
Be to, dailusis čiuožimas – ne toks traumuojantis sportas. Ypač, jei lyginsite su vis populiarėjančiu snieglenčiu sportu arba kalnų slidėmis. Jis puikiai tinka turintiems antsvorį arba kraujotakos problemų.
Nelabai mėgstančioms sportuoti merginoms puikiai tiks pasivaikščiojimas žieminiame miške. Vaikščiojimas žiemą net ir ne ypatingai giliu sniegu – labai gera kardiotreniruotė. Galite ir pačiuožinėti nuo kalno su rogutėmis – juk turėsite jas partempti atgal į kalną. Gerą nuotaiką suteikia ir slidinėjimas slidėmis.
Tačiau jei jūs aktyviai sportuojate ir norite ekstremalių pojūčių ir emocijų, rinkitės slidinėjimą nuo kalnų. O ką rinktis – snieglentę ar slides – spręsti jums. Svarbiausiai, laikykitės saugumo technikos ir klausykitės instruktoriaus nurodymų.
Kada pradėti sportuoti?
Atkreipkite dėmesį, jog sportuoti, kai už lango yra mažiau nei -20 laipsnių, niekam nėra naudinga. Net ir profesionalūs sportininkai atsisako treniruotis lauke esant žemai temperatūrai arba padidėjusiai drėgmei.
Ar yra ribojimai?
Jei nesate treniravęsi iki šiol sporto salėje, nereikėtų staiga imtis didelių fizinių krūvių. Reiktų labai atsargiai judėti esant minusinei temperatūrai, ypač jei jūs esate jautrūs peršalimams arba sergate chroniškomis ligomis.
Neseniai persirgus gripu arba angina, taip pat neskubėkite į šaltą orą, pradėkite treniruotis po savaitės.
Ar yra naudos iš treniruočių žiemą?
Esant žemai temperatūrai sportuojantis žmogus išnaudoja daugiau kalorijų nei vasarą. Be to, taip jis užsigrūdina, o fizinis krūvis šaltuoju sezonu didina ištvermę.
Susitraumuoti žiemą galite lygiai taip pat kaip ir vasarą, todėl laikykitės saugumo taisyklių ir į sportą žiūrėkite atsakingai.
Kaip sportuoti?
Žiemos sporto specifika yra ta, kad prieš kiekvieną, net ir nelabai intensyvią treniruotę, reikia gerai apšilti raumenis ir prasitampyti, kad nesutraumuoti sušalusių raumenų.
Apšilimui atlikite keletą pritūpimų, pašokinėkite ir pabėgiokite vietoje. Pradėkite tempimo pratimus nuo viršaus į apačią, t.y. iš pradžių atlikite pratimus kaklui, po to juosmeniui ir tik paskutinėje vietoje – kojoms.
Ir dar šiek tiek apie sveikatą
Vyrauja nuomonė, jog moterų organizmas nėra toks atsparus šalčiui kaip vyrų. Tačiau nereikėtų įrodinėti priešingai esant dideliems šalčiams ir net tuo atveju, jei jūs tikra sportininkė.
Atminkite, kad esant žemai temperatūrai reikia kruopščiai išsirinkti tinkamus drabužius.