Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Miegoti mažai, o išlikti žvaliam ilgai?

Kiekvieną rytą, sunkiai atplėšdami akis ir galvą nuo pagalvės, pažadame sau, kad vakare eisime miegoti anksčiau. Sveikas miegas – sveikos gyvensenos pagrindas. Ką gi daryti, kai miegui turime laiko mažai, o kitą dieną turime atrodyti žvaliai?
Kaip išlikti žvaliam miegant mažai
Kaip išlikti žvaliam miegant mažai / Saleem Alathur, Flickr.com

Mate arbata

Rodos, be kavos čia neišsisuksi. Tai pirmas dalykas, kuris šauna į galvą, kankinant miegui. Kava padeda, tačiau ne taip. Energetikai apskritai netinka tokiems atvejams. Jie netgi žalingi.

Išbandykite mate arbatą. Visų pirma, ji geriausiai žvalina iš visų gėrimų. Antra, ji ir naudinga: išvalo kraują nuo toksinų, skatina lieknėjimą ir gerina potenciją.

Žvali muzika

Jei įmonėje jums leidžiama sėdėti su ausinėmis, įsijunkite garsiau muziką, kuri jus žvalina. Muzika turi būti ritminga, kad norėtumėte pajudėti, pašokti – jei nėra direktoriaus taip ir padarykite!

Valgykite mažais kiekiais

Venkite pilno skrandžio, ypač sunkaus maisto – apsunkindami skrandį, jūs dar labiau užsimanysite valgyti. Taip pat atsisakykite saldumynų, kadangi cukrus suteiks jums žvalumo tik trumpam laikui, o paskui jūs vėl norėsite miego. Geriau sugraužkite rūgštų obuolį ar apelsiną. Kramtykite kramtomąją gumą. Ir būtinai išgerkite šalto vandens.

Užmikite laiku

Jei norite prisižadinti žvalūs, neužtenka vien tik atsigulti anksčiau. Atvirkščiai, išmiegoję per daug, prisižadinsite lyg sutrankyti.

Paskaičiuokite, kiek gi jums reikia miegoti. Žmogaus miegas turi keletą miego ciklų, ir kiekvienas trunka po pusantros valandos. Jei prisižadinsite vieno iš ciklų viduryje, visą dieną jausitės nekaip. Tačiau jei prisižadinsite tarp šių ciklų – jausitės puikiai!

Taigi, skaičiuojame: nuo prisižadinimo atimkite keturias su puse valandos – tai yra minimalus laikas, kiek būtina miegoti. Jei jums reikia prisižadinti 8:00, užmigti jūs turite 3:30. Tačiau atminkite, kad visą šį laiką jūs turite miegoti, o ne žiūrėti į lubas. Vidutiniškai žmogui užmigti prireikia 15 minučių. Beje, internete yra ir miego kalkuliatorius (pvz. sleepyti.me), kur galite pasiskaičiuoti, kada jums reikia eiti miegoti.

Sudarykite antikomforto sąlygas

Jei gatvėje šalta – atverkite langą; stovėkite ant kojų kiek galima ilgiau. Kitaip tariant, darykite viską, kas jums būtų nepatogu.

Pasijuokite

Susiraskite juokingą vaizdo įrašą, peržiūrėkite juokingų nuotraukų fotogaleriją ir nesigėdinkite pilna burna pasijuokti. Juokas yra puikus stimuliatorius, be to, jis puikiai žvalina ir gamina vitaminus.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?