Pirmas mitas. Sveikas gyvenimo būdas ir ritmas nesuderinami su šiuolaikiniu gyvenimu.
Ir iš tikrųjų atrodo, jog mieste gyvenantis ofiso darbuotojas absoliučiai neturi galimybių gyventi veikai. Chroniška nemiga, pastovus stresas, nereguliari mityba ir pusfabrikačiai – štai tipiškas šiuolaikinio žmogaus paveikslas.
Tačiau sveikai gyventi galima ir tokiomis sąlygomis. Pradėkite nuo mažų dalykų: sutaupykite valandą darbo laiko, mažiau rūkykite, jei vis dar rūkote, vaikščiokite pirmyn atgal iš darbo ir į darbą, pirkite šaldytas daržoves vietoj koldūnų ir mažiau sėdėkite prie televizoriaus prieš miegą.
Antras mitas. Sveikas gyvenimo būdas – amžina dieta.
Dieta yra vadinamas laikinas maisto raciono apribojimas. O naujas gyvenimo būdas – tai įpročiai visam laikui. Be to, dažnai dieta yra nuobodi ir neskani. O štai sveikas maistas – įvairus, sotus ir skanus, kitaip apie sveikatą ir kalbėti neverta.
Pradėti sveikai maitintis yra paprasčiau nei sėdėti visą dieną valgant tik grikius ir geriant kefyrą.
Trečias mitas. Sveikas gyvenimo būdas – tai pastovi kontrolė ir jokio atsipalaidavimo.
Šiuolaikinis žmogus iš esmės gyvena strese, be to, jis atpranta nuo poilsio ir dėl to gana greitai įjunka į alkoholį arba nikotiną.
Todėl vien dėl savo sveikatos reikia išmokti atsipalaiduoti. Juolab, kad atsipalaiduoti galima bet kur ir bet kada, ir tai nieko nekainuoja. O kai išmoksite nesinervinti dėl smulkmenų, viskas bus jūsų rankose.
Ketvirtas mitas. Sveikas gyvenimo būdas – joga, vegetarizmas ir kiti svetimkūniai.
Pagrindiniai sveiko gyvenimo būdo principai – tai sveika mityba, žalingų įpročių atsikratymas ir pakankamas judėjimas.
Ir visiškai nesvarbu, kokią virtuvę jūs renkatės ar kaip metėte rūkyti, jums patinka joga ar boksas. Svarbiausiai, kad visa tai jums būtų artima ir įdomu.
Penktas mitas. Sveikas gyvenimo būdas – tik jauniems.
Žinoma, sveikatą reikia saugoti nuo jaunystės, tačiau amžius tikrai ne kliūtis. Nenumokite į tai ranka, jei jums gerokai virš 50. Be to, vyresni žmonės atranda daugiau laiko, arba moka geriau jį išnaudoti.
Net ir būnant pensijoje galima pradėti domėtis sveiku maistu ir pradėti sportuoti.
Šeštas mitas. Genetika stipresnė už žmogų.
Iš tikrųjų, yra polinkis į tam tikras ligas, kurias paveldėjote iš tėvų ar senelių. Tačiau ligos vystymasis visų pirma priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo. Tarkim, atpratę valgyti cukrų, druską ir riebalus, jūs sumažinsite antsvorio tikimybę, diabeto vystymąsi ar inkstų ligas.
Septintas mitas. Sveikas gyvenimo būdas – tai nuobodu.
Chroniškas nuobodulys ir depresija – tai neteisingos mitybos ir mažo judėjimo pasekmė. Judėjimas – tai būdas sujudinti hormonus, kurie suteikia mums džiaugsmo ir laimės pojūtį. Be to, žymiai paprasčiau ir pigiau nei depresiją „suvalgyti“.
Aštuntas mitas. Sveikai gyvenantis žmogus dažnai būna vienišas.
Viskas yra atvirkščiai. Žmonės su malonumu kopijuoja ne tik kvailus įpročius vieni iš kitų. Taip pat yra kopijuojamos ir sveikatos stiprinimo idėjos. O šiomis idėjomis labai greitai užsikrečia ne tik artimieji, bet ir kolegos darbe.
Devintas mitas. Sveiki įpročiai yra labai brangūs.
Subalansuotas maisto racionas – tai ne tik salotos iš daržovių. Sveiki produktai įperkami bet kuriems žmonėms. Tarkim, turtingos ląsteliena perlinės kruopos yra pigesnės nei šlifuoti ir apdirbti ryžiai, liesa vištiena pigesnė nei riebi rūkyta dešra, išauginti močiutės sode obuoliai pigesni nei atvežtiniai ananasai.
Bėgioti galima ne tik sporto klube, bet ir parke ar šalia esančiame miškelyje. Taip pat yra daugybė aktyvių užsiėmimų, kuriems nereikia abonemento į sporto klubą: čiuožinėjimas, slidinėjimas žiemą, važinėjimas dviračiu ar riedučiais šiltuoju sezonu. O štai aktyvus namų tvarkymas pakeis aerobikos treniruotę.
Dešimtas mitas. Rezultatų vis tiek nesimato.
Žinoma, rezultatai iš karto nepasimato, kaip nesubalansuotų dietų. Tačiau jei jūs sveiko mitybos pagrindu atsikratysite keleto kilogramų, tai bus visam laikui. O po reguliarių treniruočių jūsų raumenys taps elastingi ir tvirti. Ką jau kalbėti apie blizgančius plaukus ir švytinčią odą – to pavydės ir geriausios draugės.
Tik tiesa
Sveikas gyvenimo būdas – tai pigu ir patikima. Tai nėra epizodiški bandymai susitvarkyti sveikatą ir fizinę formą. Ir nuo to jūs tapsite tik smagesni bei įdomesni.