Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Mokykitės iš vaikų

Vos pasižiūri į vaiką ir širdis tarytum nušvinta – visa aplinka prisipildo meilės ir nežemiškos meilės. Juk maži vaikučiai – kaip angelėliai, kurie neša laimę į šį pasaulį. O mes, suaugę, pamirštame, kad patys kažkada buvome maži ir išbarstėme gyvenimo kelyje viską, ką turėjome vaikystėje.
Vaikai žaisdami mokosi
Vaikai žaisdami mokosi / Flickr.com

Džiaugsmas

Maži vaikai moka džiaugtis dažniau nei suaugę. Mažyliai juokiasi maždaug 300 kartų per dieną, o suaugę šypsosi tik 15 kartų per dieną. Deja, kuo mažiau žmogus džiaugiasi, tuo dažniau jis serga. Juokas – tai organizmo imuninė reakcija, užkertanti kelią stresui. Mėgėjai pasilinksminti serga žymiai rečiau už liūdinčius. Linksmus žmones virusas apeina ratu – ir tai moksliškai įrodyta.

Naujiena yra ta, kad džiaugsmas mažina cukraus kiekį kraujyje, todėl smaližiams ir diabetikams reikia kuo daugiau juoktis. Juokas gerina kraujotaką ir valo kvėpavimo takus. Todėl šypsokitės vaikščiodami po mišką, o 5 minučių juoko atpalaiduoja 80 raumenų ir tai prilygsta 40 minučių poilsio. Besijuokiant dirba net ir nugaros bei kojų raumenys, todėl juokitės – mažiau treniruotis reikės sporto salėje.

Moteris šypsena puošia ir daro patrauklesnėmis. Juk mažai kam patinka surūgę ir susiraukę žmonės. Juokas mus jaunina, lygina raukšles ir pakeičia veido masažą. Jis taip pat lieknina, juoko metu mažėja cholesterolio kiekis ir gerėja širdies ritmas. Juokas – geriausia terapija tiems, kam vis trūksta laiko sau.

Tiesa, juokas turi ir savo neigiamų bruožų. Atsargiai juoktis reiktų po širdies ir skrandžio operacijų. Tokiu atveju šypsokitės, o ne juokitės iki nukritimo.

Linksmoji mankšta

Ar atkreipėte dėmesį, kad mažiems vaikams visada viskas įdomu? Jie susidomėję mokosi plaukti, žaisti futbolą, važinėti dviračiu, o taip pat daryti mankštą. O dabar prisiminkite save rytais: tingisi keltis, norisi ilgiau pasivolioti lovoje. Ir diena pilna pasiteisinimų: nėra kada, mažai miego ir pan. Laiko dažnai trūksta, tačiau juk reikia pasirūpinti savo sveikata?

Bet kokie užsiėmimai pareikalauja iš jūsų nusiteikimo. Iš pradžių atsiranda stiprus noras sportuoti, tačiau jau po keleto dienų jums pasidaro nuobodu, ir jūs niekaip neprisimenate, kodėl tai darote.

Būtent monotoniškumas ir tinginystė yra pagrindinės kliūtis sportavimui. Prisiminkite vaikus, kuriuos lengva sudominti bet kokiu žaidimu, jei kiekvieną kartą kažką darote kitaip. Suraskite savyje nors krislelį vaikystės ir improvizuokite mankštindamiesi. Norite įdomios mankštos? Štai jums keletą patarimų:

Nesportuokite vieni, raskite partnerį – taip bus įdomiau ir linksmiau. Jūs vienas kitą palaikysite, lyginsite savo pasiekimus ir darysite vienas kitam pastabas, ką darote neteisingai. Tokiu atveju pajusite teigiamą rezultatą.

Atlikite pratimus pagal mėgstamą muziką. Išsirinkite ją patys, pagal savo stilių. Lėta muzika, ko gero, netiks aktyviam sportui, tačiau pagal ją galite lėtai šokti ar atlikti tempimo pratimus.

Jei mankštinatės su treniruoklių pagalba namuose, tuo pačiu metu žiūrėkite savo mėgstamas TV laidas ar filmus.

Žaiskite su vaikais, jei turite. Rinkitės kuo judresnius žaidimus – tai labai naudinga. Be to, prisimindami vaikystę bendrausite su savo vaiku.

Plaukimas, vandens aerobika taip pat suteikia fizinio krūvio. Net jei negalite lankyti baseino, įsigykite vaikišką baseiną sode ir atlikite pratimus namuose.

Tapkite nors trumpam vaikais ir pamatysite, kaip pagerės jūsų savijauta, nusiteiksite pozityviai ir džiugiai. Jausdamiesi puikiai, gerinsite figūrą ir naikinsite stresą. Įsiminkite įvairias džiugias smulkmenas ir pasakokite jas savo draugams. Jūsų gyvenimas – jūsų rankose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos