„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Aromaterapijos taisyklės atliekant ją namų sąlygomis

Aromaterapija gali padėti išsaugoti grožį, jaunystę, atgauti jėgas ir pasveikti. Tačiau jos teigiamą poveikį pajusite tik viską teisingai atlikę.
Aromaterapija
Aromaterapija / Amy Wee, Flickr.com

Pagrindinis aromaterapijos komponentas – eteriniai aliejai. Eteriniai aliejai išgaunami iš aromatinių augalų frakcinės distiliacijos būdu. Naudokite tik kokybiškus aliejus, jie pasižymi tirštesne konsistencija ir stipriu kvapu.

Aromaterapijoje naudojamas gali būti vienos rūšies aliejus arba įvairių aliejų mišiniai. Rekomenduojama maišyti tik tarpusavyje derančius aliejus. Ingredientų nesuderinamumas arba neteisingos proporcijos gali sukelti galvos skausmą, alergiją ar nemigą. Aromatinius mišinius gaminkite su baziniu neutraliu aliejumi. Persikų ar ramunėlių aliejų pagalba galima sumažinti aromato koncentraciją neprarandant jokių gydomųjų savybių. Mišinius gaminkite iš 2 dalių kosmetinio aliejaus ir 1 dalies eterinio aliejaus.

Kad aliejų mišinys būtų subalansuotas ir suderintas, išstudijuokite kiekvieno ingrediento lakumą. Pavyzdžiui, daugmaž per pusvalandį išgaruos šalavijų, neroli, apelsinų ir bergamočių aliejai. Dvi–tris valandas aromatą skleis eglės, eukalipto, mairūno, rozmarino aliejai, o itin sodriu ir ilgai išliekančiu kvapu pasižymi jazminų, rožių, imbiero, sandalmedžio eteriniai aliejai. Stenkitės maišyti tos pačios kategorijos aliejus.

Aliejai būna tonizuojantys, raminantys, stimuliuojantys, atpalaiduojantys, malšinantys skausmą, lengvinantys kvėpavimą ir mažinantys įtampą. Rozmarinų, citrinų, laimo, čiobrelių aliejai mažina galvos skausmą, šalina nuovargį. Jei kamuoja nemiga padės levandų, gvazdikėlių, pipirmėčių, melisos aromatai, o esant padidėjusiam nervingumui – valerijonų, bazilikų, kiparisų, sandalmedžio aliejai. Bronchinės astmos priepuolius ir kosulį įveikti padės verbenos, pelargonijos, arbatmedžio kvapai.

Jei bandysite tiesiog įkvėpti aromato tiesiai iš buteliuko – jokios naudos iš to nesitikėkite.

Aromaterapijos būdai:

Garinimas – itin tinka paruošti odą tolimesniam valymui. Į vonelę įpilkite 5–7 lašelius greipfrutų arba rožių eterinio aliejaus. Pasilenkite virš vonelės, užsimerkite ir pagarinkite veidą apie 8–10 min.

Aromatinė vonia – padeda kuomet skauda kojas, juntamas nuovargis, gelbsti nuo peršalimo ligų. Pakanka į vonią įlašinti kelis lašelius eterinio aliejaus ir pagulėti joje užmerktomis akimis ketvirtį valandos.

Specialūs prietaisai aromaterapijai – difuzoriai, lempos, inhaliatoriai, garintuvai ir pan.

Aromaterapija – atsipalaidavimo menas, reikalaujantis susikaupimo, negalima jos atlikti paskubomis ar paviršutiniškai. Tad pamirškite rūpesčius ir pasinerkite į stebuklingą kvapų pasaulį.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs