Česnakas kuo puikiausiai gali būti pritaikytas ir kosmetiniais tikslais, jis efektyviai kovoja su akne, spuogais, turi priešuždegiminį, antibakterinį poveikį, ramina ir minkština odą.
Prieš česnakinių kaukių ar losjonų naudojimą, reikia įvertinti odos reakciją į šį augalą. Užtepkite šiek tiek pasiruoštos priemonės ant alkūnės arba ant riešo, po 20 min. nuvalykite ir palaukite 15 min. Jei ant odos neatsirado jokių sudirgimo žymių – paraudimo, niežulio, išbėrimo, tuomet drąsiai galite šią priemonę tepti ant veido.
Kaukė spuoguotai odai
Keletą česnako skiltelių nuvalyti ir sutarkuoti smulkia tarka. Veidą švariai nuprausti ir patepti augaliniu aliejumi, tam kad apsaugoti odą nuo sudirgimo, kurį gali sukelti česnako sultis. Tepti ant spuogelių ploną sluoksnį česnakų košelės, ant viršaus uždėti marlę, suvilgytą šiltu vandeniu. Palaikyti kaukę 10–15 min., po to nuplauti šiltu vandeniu. Šią kaukę galima daryti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.
Losjonas spuoguotai odai
Sumaišyti 5 g skysto medaus, 5 g glicerino, 2 g borakso, įpilti truputį česnako sulčių ir 50 g vandens. Šiuo losjonu tepti problemines odos vietas vakarais.
Vonelė rankoms
Česnako galvą nuvalyti, išskirstyti skiltelėmis, supjaustyti, užpilti alkoholiu (santykis 1:5) ir palikti 3 dienoms. Išvirti bulvių žievelių nuovirą, supilti į gilų indą, atvėsinti iki kambario temperatūros. Į bulvių nuovirą įpilti 5 lašus česnako ir alkoholio skysčio, gerai išmaišyti. Tokioje vonelėje mirkyti rankas apie 10–15 min.
Maitinanti ir drėkinanti kaukė
Sumaišyti 1 kiaušinio trynį, 2 arbatinius šaukštelius augalinio aliejaus, 1 arbatinį šaukštelį morkų sulčių, 1 arbatinį šaukštelį šviežių kopūstų sulčių, 2 arbatinius šaukštelius grietinėlės, 0,5 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių. Į mišinį įlašinti 1–2 lašelius česnakinio nuoviro. Tepti keliais sluoksniais, po 15 min. nuplauti šiltu vandeniu.
Kaukė lyginanti raukšles
Ant silpnos ugnies pašildyti mišinį iš česnako, baltos lelijos sulčių, medaus ir baltojo vaško – visi ingredientai lygiomis dalimis. Dar šiek tiek šiltą kaukę tepti ant veido.
Nuoviras plaukams
Į 100 ml varnalėšų šaknų nuovirą įlašinti 2 lašus česnako sulčių, palikti kelioms valandoms pastovėti. Šiuo nuoviru sudrėkinti plaukus ir ištrinti galvos odą. Česnakas itin veiksmingai puoselėja plaukų grožį, skatina jų augimą, naikina pleiskanas.
Česnakas naudojamas ir įvairiems sveikatą bei grožį puoselėjantiems gėrimams ruošti. Jų vartojimas ne tik gerina odos bei plaukų būklę, bet ir stiprina imunitetą, saugo nuo įvairių susirgimų. Tačiau atminkite, kad česnako negalima vartoti sergant gastritu, skrandžio opalige ar kitomis virškinimo trakto ligomis. Taip pat atsargiai česnaką vartoti turėtų sergantys hipertenzija ir tachikardija.
Jaunystės eliksyras
- Smulkiai supjaustytas 2 skilteles česnako ir 1 arbatinį šaukštelį žiedadulkių įdėti į verdantį vandenį arba pieną, viryklę išjungti, palikti 10 min., kad pritrauktų, tuomet skystį išgerti. Vartoti reikėtų kartą per savaitę po 1 stiklinę.
- Reikės: 10 citrinų, 1 l natūralaus medaus ir 10 didelių česnako skiltelių. Česnako skilteles nulupti ir sumalti mėsmale. Iš citrinų išspausti sultis, sudėti medų ir viską gerai išmaišyti. Uždengti dangčiu ir mišinį laikyti tamsioje vietoje 7 dienas. Vartoti po 4 arbatinius šaukštelius 1 kartą per dieną.
Gėrimas, kad oda būtų sveika ir graži
10 vidutinio dydžio svogūnų ir 1 česnako galvutę virti 1 litre pieno apie valandą. Įdėti šiek tiek medaus. Gerti po 1 val. šaukštą 3–5 kartus per dieną.