Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Grožio receptai iš arbatos

Arbata pasaulyje yra antras pagal populiarumą gėrimas po vandens. Jos gydomosios ir tonizuojančios savybės žinomos nuo senų laikų.
arbata
arbata / Flickr.com

Tačiau ne visi žino, kad teigiamą arbatos poveikį galima pajusti ne tik ją geriant, bet ir vartojant kosmetiniais tikslais. Arbatos dėka galėsite džiaugtis gražesne oda ir plaukais.

Veidui

Rekomenduojama įtraukti „arbatos“ procedūras į veido priežiūros ritualus. Be to, kai kurie pateikti grožio receptai gali puikiai atstoti dalį brangių veido priežiūros priemonių.

Puiki profilaktinė priemonė nuo raukšlių yra arbatos kompresai. Paruoškite vidutinio stiprumo arbatą. Marlę perlenkite 4 kartus, iškirpkite vietas aplink akis, nosį ir burną. Marlę suvilgykite šiltoje arbatoje ir uždėkite ant veido, ant viršaus uždenkite rankšluosčiu. Laikykite šį kompresą iki 30 min., jei oda normali arba riebi, ir iki 20 min., jei oda sausa. Rekomenduojam atlikti 15 procedūrų, tarp kiekvienos procedūros darant 3–4 dienų pertrauką.

Jei oda riebi ir porėta – itin tiks kompresai iš žaliosios arbatos ir citrinos sulčių. Išvirkite labai stiprios žaliosios arbatos, įlašinkite į ją šiek tiek citrinos sulčių, suvilgykite šiame skystyje marlę ir uždėkite ant veido 20 min.

O arbatos ledo kubeliai tiks visų tipų odai. Tai puiki tonizuojanti priemonė, turinti atjauninantį poveikį, dėl arbatoje esančių antioksidantų. Išvirkite stiprios žaliosios arbatos, atvėsinkite, nukoškite ir užšaldykite ledukų formelėse. Šiais arbatos kubeliais kas rytą tepkite veidą ir dekoltė sritį.

Veido toniką kuo puikiausiai gali pakeisti arbatos nuoviras. Išvirkite stiprios arbatos (1 arbatinį šaukštelį arbatžolių užpilti 150 ml verdančio vandens), atvėsinkite ir šiuo skysčiu valykite veidą. Oda taps matinė ir švelni.

Plaukams

Ne ką mažiau naudinga arbata ir plaukų grožiui – mažina jų slinkimą, naikina pleiskanas, suteikia žvilgesio, skatina augimą. Jei slenka plaukai, pasigaminkite stiprų žaliosios arbatos nuovirą. Valgomąjį šaukštą arbatžolių užpilkite 150 ml verdančio vandens. Šiuo skysčiu kasdien įtrinkite galvos odą.

Sustiprinti plaukus ir susigrąžinti žvilgesį padės vitamininė kaukė iš arbatos. Ją pasigaminsite 4 valgomuosius šaukštus žaliosios arbatos užpylę 200 ml verdančio vandens. Nukoškite, atvėsinkite, įlašinkite kelis lašelius A ir E vitaminų ir 5–6 lašelius citrinos sulčių. Šiuo losjonu ištrinkite galvos odą, plaukų šaknis, apvyniokite galvą rankšluosčiu. Po valandos galvą išplaukite. Procedūrą atlikite 1–2 kartus per savaitę.

Jei norite, kad plaukai greičiau augtų, galvos odą trinkite nuoviru iš juodosios arbatos ir rozmarinų. 6 valgomuosius šaukštus juodosios arbatos lapų ir rozmarinų mišinio užpilkite 200 ml karšto vandens. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.

Akims

Arbata padeda panaikinti patinimus po akimis, vokų uždegimą. Taip pat šalina akių nuovargį po ilgo skaitymo ar darbo prie kompiuterio.

Kad akys pailsėtų, uždėkite ant vokų vatos diskelius, suvilgytus vėsiu žaliosios arbatos nuoviru. Po 15 min. jūsų akys vėl spindės!

Arbata naudinga ir sergant tokiomis ligomis kaip konjunktyvitas ar blefaritas (vokų uždegimas). Šių susirgimų gydymui po šaukštelį juodosios ir žaliosios arbatos užpilkite stikline verdančio vandens, šiek tiek atvėsinkite, įpilkite arbatinį šaukštelį balto sauso vyno. Šiuo nuoviru plaukite akis kelis kartus per parą.

Jei norite atsikratyti maišelių ir ratilų po akimis, sumaišykite arbatos nuovirą su grietine ir užtepkite šios masės ant odelės aplink akių sritį. Jau po 5 min. patinimai bus žymiai mažesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?