Paveldimumas. Tai yra svarbus celiulito atsiradimo faktorius. Todėl, jei norite įsitikinti ar verta nerimauti dėl „apelsininės odelės“ atsiradimo – pasižiūrėkite į savo mamą ir senelę. Paveldimumas – ko gero vienintelis faktorius, kurio negalime pakeisti. Tačiau tai parodo tik polinkį, o ne nuosprendį. Jei žinote, kad jūsų moteriškos linijos giminaitės turi polinkį į celiulitą, pasistenkite įveikti kitus likusius celiulito atsiradimą skatinančius faktorius.
Hormonų svyravimai. Tai gali iššaukti celiulitą. Todėl jei atsirado simptomų, kurie galėtų įspėti apie problemas su hormonais – suglebusi oda jauname amžiuje, padidėjęs kūno plaukuotumas, pilvo skausmai menstruacinio ciklo viduryje, svorio svyravimai be akivaizdžios tam priežasties, celiulitas – kreipkitės į endokrinologą. Galbūt paskirus reikiamą gydymą dings visos jūsų problemos ir kovai su celiulitui neprireiks daug laiko bei pastangų.
Dideli svorio pokyčiai taip pat sukelia celiulitą. Todėl tikrai nereikėtų imtis radikalių dietų, kurios sąlygoja greitą ir didelį svorio netekimą, o po kurio laiko dažnai svoris vėl žymiai padidėja. Jei norite numesti svorio, geriau rinkitės racionalią, subalansuotą mitybą, o ne ekstremalų badavimą. Taip pat nepamirškite ir fizinio krūvio bei masažų (juos galite atlikti ir patys).
Pernelyg aptempta apranga, nejudrus gyvenimo būdas. Viskas, kas trikdo periferinę kraujotaką – yra celiulito „draugas“. „Apelsininė odelė“ dažniausiai atsiranda ten, kur yra kraujo cirkuliacijos ir limfos sutrikimai, kuriuos gali sukelti pernelyg apspausta apranga bei nejudrūs raumenys. Tad mėgiami aptempti džinsai, deja, negražina kojų. Todėl dažniau dėvėkite laisvesnius rūbus. „Sėdimas“, mažai judrus darbas – tai pat rizikos faktorius. Tokiu atveju, stenkitės bent kuo dažniau keisti sėdimą padėtį.
Druska, rūkyti produktai, gyvuliniai riebalai ir alkoholis sulaiko skysčius audiniuose, o tai taip pat odos nelygumų susidarymo priežastis. Kuomet apkrova kepenims yra per didelė, kenksmingos medžiagos nepilnai neutralizuojamos ir gali patekti į kraujotaką. Dalis jų susilaiko tarpląstelininiame skystyje, o tai sudaro pagrindą celiulito formavimuisi. Todėl savo racione apribokite arba visai iš jo išbraukite kiaulieną, riebius padažus, majonezą, margariną, rūkytus gaminius, traškučius, keptas bulves, saldžius gazuotus gėrimus, alkoholį. Daugelio mėgstami saldumynai, deja, taip pat provokuoja celiulito atsiradimą. Šokoladiniai skanėstai, bandelės, kreminiai pyragėliai – labai riebūs produktai. Todėl jei pastebėjote celiulito žymes, atsisakykite skanumynų prie kavos ar arbatos.
Kofeinas ir nikotinas. Nesaikingas kofeino vartojimas (stipri arbata, kava, coca cola) trikdo medžiagų apykaitos veiklą – blogiau įsisavinami kai kurie mineralai, tenka didesnis krūvis antinksčiams, kurie atsakingi už vandens balanso reguliavimą organizme. Antinksčių veiklos pokyčiai ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas įtakoja odos nelygaus paviršiaus susidarymą, sukelia celiulitą. Nikotinas turi neigiamą poveikį kraujagyslėms, deguonies apykaitai organizme. Viskas, kas trikdo kraujotaką skatina odos nelygumų atsiradimą. Todėl pasistenkite išgerti ne daugiau kaip 2 puodelius kavos arba 4 puodelius arbatos per dieną, cigarečių visai atsisakykite ir džiaugsitės gražia oda.