Apskritai, plaukų išslinkimas, lygiai taip pat kaip ir jų augimas – natūralus procesas. Organizmas keičia negyvas ląsteles naujomis. Visiškai normalu, jei per dieną iškrenta 60–100 plaukų. Jei plaukų slinkimas neviršija normų – nėra dėl ko nerimauti. Vietoje iškritusio plauko atauga naujas. Tačiau, jei plaukai nuo galvos krenta kaip rudeniniai lapai nuo medžio – tenka imtis priemonių. Pirmiausia, reikia išsiaiškinti slinkimo priežastis. O jų gali būti daug.
Priešas nr. 1 – stresas
Turbūt pastebėjote, jei gyvenime užeina „juodais periodas“ – problemos darbe, asmeniniame gyvenime – ima slinkti plaukai. O kuomet viskas susitvarko, nebelieka dėl ko nerimauti, imate džiaugtis gyvenimu – plaukai „atsigauna“. Taip įvyksta dėl to, kad stresas neigiamai veikia plaukų būklę. Ir jeigu nervinatės dažnai, kraujagyslės galvoje susitraukia, o tai sukelia plaukų slinkimą.
Puola pleiskanos
Dar vienas gražių plaukų priešas – pleiskanos. Tai atrodo ne tik ne estetiškai, bet yra ir viena iš labiausiai paplitusių plaukų slinkimo priežasčių. Pleiskanos silpnina plaukų šaknis, kenkia odai, ją užkemša ir dėl to ji negali kvėpuoti. Priemonės nuo pleiskanų ne visuomet išsprendžia problemą. Pirmiausia, reikia išsiaiškinti jų atsiradimo priežastį. Jei pleiskanas sukelia grybelis, tuomet šampūnas su priešgrybeliniais komponentais padės. Tačiau, jei priežastis seborėja – reikia sunormalizuoti galvos odos riebumą.
Plaukai ir vaistai
Kartais plaukai slenka „protestuodami“ prieš tam tikrus vaistus. O tokių vaistų yra nemažai, tai įvairūs preparatai reguliuojantys kraujospūdį, diuretikai, antidepresantai, steroidai ir netgi aspirinas. Prieš pradedant vartoti vaistus perskaitykite jų šalutinį poveikį. Ir jei vienas iš jų yra plaukų slinkimas, pasikonsultuokite su gydytoju, galbūt, jis parekomenduos kitus vaistus.
Plikės paveldėjimas
Plaukų slinkimui įtakos turi ir paveldimumas. Jei jauname amžiuje ima intensyviai slinkti plaukai – per porą metų vešlios garbanos gali pavirsti plike. Tad, jei jauni vyrai pastebi plaukų sumažėjimą, kuo skubiau reikia kreiptis į gydytoją, kuris gali padėti išsaugoti plaukus. Jei plaukai pradeda intensyviau slinkti po 35 m., tuomet plike vyras gali „pasipuošti“ sulaukęs 50 m. amžiaus.
Grožio aukos
Kartais plaukų netenkama norint puikuotis tobula šukuosena. Dažnas plaukų dažymas, naudojimasis plaukų džiovintuvu, plaukų suktukai, tiesinimo žnyplės – visos šios priemonės sutvarko plaukus, tačiau ir labai kenkia. Todėl leiskite jiems kartais pailsėti. Plaukams kenkia ir pernelyg dažnas perukų dėvėjimas, tvirtai supintos kasytės.
Įvairios reklamos dažnai siūlo pačias naujausias ir efektyviausias priemones, padedančias atsikratyti pleiskanų ir mažinančias plaukų slinkimą. Todėl daugelis žmonių neskuba kreiptis į gydytoją, o ieško „stebuklingų“ šampūnų, losjonų, kaukių. Kartais šios priemonės tikrai padeda. Tačiau, jei jų pavartojus plaukai vis tiek slenka, būtinai ieškokite profesionalios pagalbos.
Profesionali pagalba – trichologai
Galvos odos ir plaukų problemas gydo trichologai. Plaukų slinkimą dažnai sąlygoja vidiniai pokyčiai organizme, įvairios ligos: skydliaukės, virškinamojo trakto, moterims – hormoniniai sutrikimai. Tuomet plaukų slinkimas yra signalas, kurį reikia įdėmiai išstudijuoti ir išsiaiškinti priežastį. Nustačius diagnozę yra paskiriamas specialus gydymas.
Plaukų slinkimo problemas galima pašalinti, svarbu nustatyti teisingą diagnozę ir laiku imtis gydymo. Tačiau apsišarvuokite kantrybe, gydymo procesas gali būti gana ilgas.