Būtų idealu, jei viena priemonė padėtų išspręsti visas odos problemas. Tačiau nemaišykite „kokteilių“ iš kosmetinių priemonių ir neeksperimentuokite. Kiekviena odos problema reikalauja kruopščios ir subalansuotos priežiūros.
Vonios lentynėlėse išsirikiavusi gausybė indelių ir buteliukų, kurie padeda būti gražiai ir jaunai. Tačiau toli gražu ne visos perskaitome naudojamų priemonių sudėtį ir suderinamumą su kitais produktais. Kai kurie kosmetikos produktai naudojant drauge su kitais tampa visai neveiksmingi ir beverčiai ar net gali sukelti sudirgimus bei alergines reakcijas.
Štai keletas kosmetinių priemonių, kurios „nedraugauja“ tarpusavyje:
- Priemonės prieš senėjimą ir aknę. Ne viena turbūt yra bandžiusi iš karto išspręsti dvi problemas: užtepant anti senėjimo naktinį kremą, prieš tai panaudojus priemones odos bėrimams mažinti. Tačiau to daryti negalima. Šios priemonės ir taip pasižymi agresyvesniu poveikiu odai, o pavartojus jas drauge poveikis padvigubėja. Retinolis, kurio yra daugumoje senėjimo procesą lėtinančių priemonių sudėtyje, stimuliuoja odos regeneraciją iš vidaus, dėl to ji tampa itin jautri. O įvairios priemonės riebiai odai, kurių sudėtyje dažniausiai būna benzoilo peroksido, salicilo arba boro rūgšties, džiovina odą, netgi gali sukelti pleiskanojimą. Retinolio ir peroksido derinys gali iššaukti stiprų odos uždegimą ir sudirgimą.
- Kremas nuo saulės ir makiažo pagrindas. Gali pasirodyti, jog tai visai gera idėja – sumaišyti savo įprastą drėkinantį kremą arba makiažo pagrindą be SPF apsaugos su priemone nuo saulės apsaugos, kad būtų dvigubas poveikis. Tačiau iš to naudos nebus jokios. Jūs tik sumažinsite šių atskirų priemonių efektyvumą ir naudą. Geriau rinkitės kremą arba makiažo pagrindą jau su SPF indeksu, kad veidas būtų apsaugotas nuo saulės, tuo pačiu nemažinant šių priemonių efektyvumo.
- Retinoidai ir glikolio rūgštis. Abi šios priemonės veiksmingai kovoja su odos senėjimu. Tačiau šiuo atveju „daugiau“ nereiškia „geriau“. Rinkitės vieną iš jų, nes abi šios medžiagos dažnai naudojant sukelia odos išsausėjimą ir pleiskanojimą, gali atsirasti įvairūs mikro įtrūkimai, viršutinio apsauginio odos sluoksnio pažeidimai. Todėl nesinaudokite vienu metu keliomis anti senėjimo priemonėmis.
- Valomieji aliejai ir gydomieji serumai. Valomieji aliejai plačiai naudojami įvairiuose kosmetiniuose pieneliuose, losjonuose, makiažo valymo ir prausimosi priemonėse. Jie gerai šalina makiažo likučius, nešvarumus bei riebalus nedžiovindami ir nedirgindami odos. Tačiau po jų panaudojimo kitos iš karto tepamos priemonės tampa kur kas mažiau efektyvios. Aliejus ant odos palieka apsauginį barjerą, jei ant viršaus tepate kosmetinę priemonę turinčią, pavyzdžiui, beta-gliukano, peptidų, vitaminų ar kitokių aktyvių medžiagų, ji tampa beverte, nes aliejaus barjeras neleidžia prasiskverbti pro jį. Tokiu atveju, valykite odą priemonėmis su aliejumi tik tuomet, kada neplanuojate naudoti kremo ar serumo su aktyviosiomis medžiagomis, kad nebūtų neutralizuojamas jų teigiamas poveikis.