„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kuo gali būti pavojinga ekologiška kosmetika?

Atrodytų, kad ekologiškos, natūralios kosmetinės priemonės negali pakenkti. Tačiau deja, ne visi natūralūs šių priemonių komponentai yra vienodai saugūs.
Ar visa organinė kosmetika naudinga?
Ar visa organinė kosmetika naudinga? / Beija For Naturals, Flickr.com

Ekologiškos kosmetikos gerbėjų gretos vis didėja. Bet net patys natūraliausi šių kosmetinių priemonių ingredientai ne visuomet saugūs mums ir nekenkia bendrai ekologijai. Yra keletą ingredientų į kuriuose reikėtų atkreipti dėmesį ir vartoti atsargiau:

Kukurūzų krakmolas

Daugeliu atveju kukurūzų krakmolas – tai švelnus ir natūralus ingredientas, kuris efektyviai drėkina odą. Tačiau jis tinka ne visoms, gali net sukelti grybelines infekcijas. Tad, jei jūsų organizme kukurūzų krakmolas sukelia reakcijas, geriau jį pakeiskite kitu ingredientu.

Sandalmedžio eterinis aliejus

Šis aromatingas aliejus yra gana populiarus ir plačiai vartojamas. Tačiau itin koncentruotas sandalmedžio eterinis aliejus yra pavojingas alergenas turintiems jautrią odą žmonėms.

Eukaliptas

Eukalipto aliejus dažnai įeina į įvairių dezodorantų, losjonų ar muilų sudėtį. Jis ne tik be galo aromatingas, bet ir pasižymi geromis antibakterinėmis savybėmis. Tačiau nepaisant antimikrobinio poveikio, ši priemonė gali sukelti kontaktinį dermatitą ir sunaikinti natūralų odos apsauginį barjerą.

Lanolinas

Lanolinas – tai iš avies vilnos išgaunamas aliejus. Jis gana populiarus ingredientas kosmetikos priemonėse, pasižymintis minkštinančiu poveikiu, tačiau yra ir stiprus dirgiklis. Jei esate alergiškas kailiui, tai produktai su lanolinu gali sukelti stiprius odos sudirgimus bei išbėrimus.

Levandų ir arbatmedžio aliejai

Nepaisant to, kad levandos dažnai naudojamos kaip atpalaiduojanti bei raminanti priemonė, jos taip pat gali sukelti dermatitą. Levandų ar arbatmedžio aliejai gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams ir paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą. Todėl šiuos aliejus geriau vartoti tik aromaterapijoje.

Citrinos ir žaliosios citrinos ekstraktai

Šie ingredientai efektyviai kovoja su akne ir riebaliniu odos blizgesiu, maloniai kvepia, tačiau nepatartina jų naudoti ilgą laiką kasdien. Didelis jų rūgštingumas gali sukelti odos išsausėjimą, sudirgimą bei padidina saulės nudegimų riziką. Be to, jie gana stiprūs alergenai.

Mėta

Jei jūsų lūpos nuolat skilinėja, kaltas gali būti jūsų lūpų balzamas, o ypač, jei jo sudėtyje yra mėtų. Iš pradžių toks balzamas suteikia minkštumo ir gaivumo pojūtį, tačiau naudojant nuolatos gali sukelti šerpetojimą, skilinėjimą, sudirgimą. Mėtos, kaip kosmetinės priemonės ingredientas, gali padidinti odos   jautrumą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“