Lauramedis nuo seno yra naudojamas ne tik kaip prieskoninis augalas, bet ir kosmetinių priemonių gamyboje.
Beveik visose lauramedžio dalyse kaupiasi eteriniai aliejai, kurie plačiai naudojami pramoninėje kosmetikoje. Jų dedama į kvepalų, losjonų, kremų, muilų, šampūnų ir kitų grožio puoselėjimo priemonių sudėtį.
Eterinis laurų aliejus naudingas jautriai ir pažeistai odai, taip pat tinkamas ir riebios, spuoguotos odos priežiūrai.
Nuoviras iš lauro lapų tonizuoja plaukus, skatina jų augimą, padeda pašalinti pleiskanas.
Lauro lapų nuoviras plaukams
Pakelį lauro lapų užvirinkite 1 l vandens, palikite 1–2 val. Nukoškite ir šiuo nuoviru skalaukite plaukus. Patartina jų stipriai netrinti ir leisti jiems išdžiūti natūraliai.
Namų kosmetikoje lauro lapeliai naudojami valančių, tonizuojančių ir lyginančių raukšleles veido priežiūros priemonių gamyboje.
Tonizuojantis losjonas veidui ir kaklui
25 lauro lapelius užpilti ½ stiklinės vandens, užvirinti ir dar pavirti 5 min. Palikti 4 val., kad pritrauktų. Nukošti. Valyti šiuo losjonu veidą, kaklą ir dekoltė sritį rytais ir vakarais. Ši priemonė taip pat pašviesins strazdanas ir pigmentines dėmes. Jei oda riebi, į losjoną įpilkite 1 arbatinį šaukštelį degtinės.
Nuoviras iš lauro lapų riebiai odai
2 lauro lapus užpilti 1/3 stiklinės verdančio vandens, atvėsinti, nukošti. Šiuo skysčiu rytais ir vakarais tepti veidą. Jei šią procedūrą atliksite reguliariai, kasdien, tuomet poros susitrauks, dings riebus blizgesys, oda taps lygi ir matinė.
Laurų aliejus sausai odai
Užpilti 2 lauro lapus ¼ stiklinės augalinio aliejaus, laikyti šį skystį 7 dienas vėsioje tamsioje vietoje. Tepkite juo sausą veido ir rankų odą. Tai suteiks minkštumo, elastingumo, pašalins smulkias raukšleles.