Sunku būtų rasti odai naudingesnę uogą nei vynuogę. Sunokusios vynuogės turtingos gliukoze, baltymais, B, C vitaminais ir karotinu, jose netrūksta kalio, natrio, magnio, geležies, kalcio, sieros, fosforo, mikroelementų ir pektinų.
Tamsiosios vynuogės praturtintos bioflavonoidais – natūraliais antioksidantais, kurie neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį.
Kiekvieną dieną veido, kaklo ir ranku valymas natūraliomis vynuogių sultimis suteikia puikų kosmetinį efektą. Po 10-15 minučių sultis reiktų nuplauti šiltu vandeniu.
Vynuogių sulčių kaukė jautriai odai. Naudoti du šaukštelius vynuogių sulčių, vieną šaukštelį medaus ir tiek pat varškės – viską gerai ištrinti. Šią kaukę tepti ant veido ir po10-15 minučių nuplauti vėsiu vandeniu.
Nepalikite be priežiūros ir plaukų. Rudenį ypatingai reikia jais rūpintis, palepinti galvos masažu, sudrėkinti ir pamaitinti.
Vynuogių kaukė plaukams: imkite 50 vynuogių be kauliukų ir odelių, sutrinkite iš jų košę, pridėkite 1 kiaušinio trynį ir 2 šaukštelius aliejaus. Kruopščiai išmaišykite, įtrinkite į plaukus, išmasažuokite galvos odą. Tokią kaukę laikykite 2 valandas ir išplaukite jums tinkamu šampūnu. Vynuogių kaukė puikiai tinka sausiems, lūžinėjantiems plaukams, ji atgaivina po vasaros kaitrų nuvargusius plaukus.
Ne ką mažiau naudingi kosmetikos reikmės ir melionai bei arbūzai – ką jau kalbėti apie jų dievišką skonį ir kvapą!
Meliono minkštimas turtingas A vitaminu, o iš jo gaminamos maitinamosios ir tonizuojančios kaukės suteikia odai minkštumą ir švelnumą, plaukams – sveiką ir gyvybingą blizgesį.
Labai daug vitaminų, antioksidacinių savybių slepiasi meliono žievėje. Naudinga dėti šią žievę ant veido arba įtrinti ją į odą. Tokios procedūros jaunina veido odą.
Meliono drėkinamasis losjonas. Meliono minkštimą sutrinti ir palikti 1-2 valandoms, tuomet išspausti sultis, sumaišyti su 2 šaukšteliais medaus ir 1 šaukšteliu druskos. Palaukti, kol druska ištirps, nukošti ir į gautą masę supilti stiklinę degtinės. Švariai nuplautą odą valyti losjonu patogiu paros metu. Jo nuplauti nereikia, tegul išsilaiko ant odos bent 1-2 valandas.
Dryžuotasis arbūzas taip pat pelnęs kosmetikos gamintojų liaupses, o iš jo minkštimo galima pagaminti valomąsias ir maitinamąsias kaukes. Kaukes ruošiamos taip pat ir iš kauliukų, nes juose gausu naudingo aliejaus, kurio fizinės-cheminės savybės primena migdolų aliejų.
Arbūzo kauliukų kaukė. Kiek įmanoma smulkiau sumalkite arbūzo kauliukus, užplikykite juos karštu vandeniu. Šią masę tepkite ant veido 10-15 minučių ir nuplaukite vandeniu. Oda taps gaivi ir aksominio žvilgesio.
Kaukės ir losjonai gaminami iš kriaušių, suteikia odai lygumo, elastingumo, sutraukia poras. Be to, šiuose vaisiuose yra kvercetino, kuris kovoja prieš uždegiminius procesus. Kriaušių sultys tinka bet kokios odos priežiūrai. Kaukėms naudojamas kriaušių minkštimas, sutrintas iki košės. Tokią kaukę reikia laikyti 20 minučių ir nuplauti šiltu, o paskui šaltu vandeniu.
Puikiai gaivina, vitaminizuoja ir maitina kaukės iš trintų obuolių. Nužievinkite obuolius, sutrinkite ir sumaišykite su šaukšteliu grietinės arba alyvuogių aliejaus, šaukšteliu krakmolo. Gautą masę tepkite ant veido ir kaklo 20 minučių, po to nuplaukite šiltu vandeniu.