Vynuogių festivaliui ruošiamasi iš anksto: iš anksto gatvėse atsiranda šventės dalyviai, dėvintys istorinius kostiumus, o visi pastatai puošiami milžiniškomis vynuogių kekėmis. Šventės metu galima paragauti įvairių rūšių vynuogių, taip pat degustuoti vietinius vynus iš pačių geriausių vynuogių rūšių. Festivalis trunka iki pat nakties ir vainikuojamas dažniausiai fejerverkais.
Nors šventėje dauguma pabūti ir negalime, tačiau vynuoges naudoti savo virtuvėse ir kosmetikoje – tikrai galime.
Vynuogėse rasite beveik visus vitaminus, cukrų, mikroelementus, obuolių, fosforo, salicilo, gintarinę ir kitas rūgštis. Naudingi yra ir vynuogių lapai. Iš vynuogių kauliukų gaminamas aliejus, kuris padeda kovoti su celiulitu. Vynuogės rekomenduojamos sergant astma, bronchitu, cistitu, hemorojumi, mažakraujystei, sutrikus medžiagų apykaitai, esant akmenų inkstuose ir kepenyse.
Tiesa, negalima vynuogių valgyti sergant hipertonija ir diabetu. Tačiau vynuogių kaukes galima naudoti visiems.
Švelnumo suteikianti kaukė. Sumaltą vynuogių masę be kauliukų išdėti tarp dviejų marlės sluoksnių ir palikti ant veido 15 minučių. Nuplauti kambario temperatūros vandeniu.
Kaukė riebiai odai. Suplakti 1 kiaušinio baltymą ir sumaišyti su 1 šaukštu vynuogių sulčių ir ½ šaukštelio medaus. Gerai išmaišius, tepti ant veido ir palikti 20 minučių. Nuplauti su kambario temperatūros vandeniu.
Raukšlių lyginimo kaukė. ½ stiklinės šviesių vynuogių be kauliukų sutrinti ir pridėti 2 šaukščiukus medaus, viską gerai išmaišyti. Tepti ant veido, kaklo, dekolte ir palikti 20 minučių. Nuplauti su vatos tamponu, sumirkytu žalioje arbatoje.
Valomoji ir sutraukianti poras kaukė. ¼ stiklinės vynuogių sutrinti ir sumaišyti su 2 šaukštais rūgpienio. Tepti ant veido ir palikti 20 minučių. Nuplauti atšaldytos juodos arbatos nuoviru.
Kaukė jautriai, pleiskanotai odai. 2 šaukštus minkštos varškės sumaišyti su 2 šaukštais šviežių vynuogių sulčių. Išmaišius tepti ant veido ir palikti 10 minučių. Nuplauti šiltu vandeniu, o paskui vėsiu.
Plaukų stiprinimui. Išspausti šviežias vynuogių sultis ir įtrinti į galvos odą pusvalandžiui iki plovimo. Kursas – 1 mėnuo 2 kartus per savaitę.
Vynuogių vonia. 1 stiklinę vynuogių sulčių sumaišyti su 2 šaukštais medaus ir ½ stiklinės grietinėlės. Supilti masę į vonią ne aukštesnės nei 38°C. Pagulėti bent 15 minučių.