„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar reikalingas dienos režimas?

Žodis „režimas“ dažnai asocijuojasi su „įstatymu į rėmus“, laisvės apribojimu, griežtu grafiku, nurodymais, nebelieka vietos impulsyviems poelgiams ar norams. Tačiau dienos grafikas yra reikalingas mūsų organizmui, nuo to gerėja fizinė ir dvasinė savijauta.
Dienos režimas: laikytis ar nesilaikyti
Dienos režimas: laikytis ar nesilaikyti / Rich Legg, Flickr.com

Pietūs pagal grafiką

Norime būti liekni ir gražūs. Tačiau, prieš nusprendus laikytis dietos, pirmiausia, peržiūrėkite savo mitybos grafiką. Ar visada valgote tuo pačiu metu? Persivalgymo protrūkiai, žvėriškas apetitas, padidėjęs itin kaloringų produktų poreikis – visa tai mitybos režimo nebuvimo pasekmė. Turbūt pažįstama tokia situacija, kuomet nepapusryčiavote, o vėliau, 11 val., mirštate iš bado ir jaučiate, kad galėtumėte suvalgyti bet ką, kas pakliūva po ranka. Pilnaverčių karštų pietų praleidimas garantuoja persivalgymą vakarienės metu. Būtent taip organizmas reaguoja, kuomet nesimaitinate tuo pačiu laiku. Praleidus pusryčius lėtėja metabolizmas, o soti vakarienė tikrai nedailina figūros.

Dietologai rekomenduoja valgyti penkis kartus per dieną. Būtent toks kiekis yra optimalus žmogaus organizmui. Pirmiausia, pusryčiai, pietūs ir vakarienė kasdien tuo pačiu laiku, antra, du sveiki užkandžiavimai – tarp pusryčių ir pietų bei tarp pietų ir vakarienės. Jei laikysitės tokio mitybos grafiko, alkis niekada neužklups jūsų netikėtai, nebus persivalgymo momentų, o tai padės nepriaugti papildomo svorio.

Bundame su šypsena

Daugeliui žmonių yra labai sunku atsikelti anksti ryte. Jie tikrąją to žodžio prasme nekenčia žadintuvo, iš to kyla destruktyvūs jausmai rytams, darbui, atsiranda suirzimas, bloga nuotaika ir nepasitenkinimas savo gyvenimu. Tačiau nedaugelis imasi priemonių, kad rytinis kėlimasis būtų lengvesnis, žvalesnis ir ne toks varginantis. Juk pakanka vakarais nueiti anksčiau miegoti (apie 21–22 val.). Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad turite daug darbų, reikalų, negalite sau leisti sutrumpinti vakaro miego sąskaita. Bet juk ne veltui sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis. Anksčiau atsigulę, ryte jausitės žvaliau,  energingiau, būsite geresnės nuotaikos, o tai reiškia, kad darbai vyks sklandžiau ir produktyviau.

Piliulė nuo streso

Šiuolaikiniame pasaulyje ieškoma įvairiausių būdų, kaip sumažinti stresą, kurį patiria daugelis žmonių. Įtampa kaupiasi viduje ir galiausiai „sprogsta“ įvairiais chroniškais susirgimais, nerviniu išsekimu. Su stresu, nervine įtampa žmonės kovoja pačiais netinkamiausiais būdais – rūko cigaretę po cigaretės, bando užsimiršti alkoholyje, piktnaudžiauja  antidepresantais ar vartoja pernelyg daug saldumynų. O juk dienos režimas – pati natūraliausia ir veiksmingiausia priemonė nuo streso. Kuomet organizmas įpranta vykdyti komandas vienu ir tuo pačiu laiku (dirbti, ilsėtis, valgyti, miegoti, sportuoti), jis būna pasirengęs kur kas geriau atlaikyti įtampą ir stresines situacijas. Dienos režimas padeda išvengti „nemalonių siurprizų“, didina žmogaus efektyvumą ir aktyvumą. Disciplinuoti žmonės greičiau atgauna jėgas ir geriau jaučiasi.

Individualaus dienos režimo susidarymas padės sustiprinti sveikatą ir jaustis žvaliau, diena bus rezultatyvesnė bei produktyvesnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“