Ar sugebėsite suduoti atkirtį gripui?

Kaip atsilaikyti prieš gripo virusą? Ar įmanoma epidemijos metu išsaugoti savo ir šeimos sveikatą? Jei išvengti gripo nepavyko, pirmiausia, reikia kreiptis į gydytoją. Tačiau galima ir patiems padėti savo organizmui.
Ar išgysite nuo gripo?
Ar išgysite nuo gripo? / Flickr.com
  • Klaida: nepaisyti lovos režimo. Tai kliudo organizmui kovoti su liga, taip pat didina tikimybę virusu užkrėsti aplinkinius.

Teisingas sprendimas: laikytis lovos režimo kol visiškai pasveiksit.

  • Klaida: vartoti antibiotikus. Kovai su gripo virusu jie neveiksmingi. Antibiotikų vartojimas gali sukelti disbakteriozę, alergines reakcijas, taip pat paskatinti chroniškus susirgimus.

Teisingas sprendimas: kuo anksčiau pradėti vartoti susirgimą gydančius preparatus, kurie padėtų sutrumpinti ligos laiką ir palengvintų jos eigą. Prieš prasidedant epidemijos periodui stiprinti imunitetą.

  • Klaida: vartoti karščiavimą mažinančias priemones, jei temperatūra žemesnė nei 38 laipsniai.

Teisingas sprendimas: temperatūros pakilimas – tai apsauginė organizmo reakcija. Jei ji pakyla aukščiau nei 38 laipsniai, galima išgerti paracetamolio arba ištrinti kūną kambario temperatūros vandeniu su 9 proc. actu. Vaikams ir paaugliams nerekomenduojama vartoti aspirino.

  • Klaida: gydytis degtine su pipirais arba karštu vynu.

Teisingas sprendimas: alkoholis silpnina imuninę sistemą, o tai tik apsunkins situaciją ir prailgins ligos laikotarpį. Todėl geriau gerkite kuo daugiau šiltų (tačiau ne karštų) gėrimų – pavyzdžiui, erškėtuogių, serbentų, šaltalankių nuovirus, žolelių arbatas su citrina ir pan.

  • Klaida: sandariai užsidaryti langus. Nevėdinamoje patalpoje virusas aktyviai dauginasi, o tai kliudo pasveikti.

Teisingas sprendimas: vėdinkite patalpas kas 2 valandas po 5–10 min., nes grynas oras naikina virusus. Vėdinimo metu ligonį šiltai apklokite arba perveskite į kitą kambarį.

Viena iš gripo pasekmių yra ilgas atsigavimo laikotarpis. Todėl, jei net nebejaučiate ligos simptomų (pakilusi temperatūra, kaulų laužymas, kosulys, sloga ir pan.), organizmui reikia dar maždaug dviejų savaičių, kad visiškai atsistatytų. Šiuo laikotarpiu būkite itin dėmesingi savo savijautai ir venkite tiek fizinio, tiek emocinio per didelio krūvio, įtampos.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų