Ar unitazas blogis? Arba kaip išvengti užkietėjusių vidurių

Iki to laiko, kai žmonės pagerino savo gyvenimą sukūrę unitazą, jie gyveno sveikai. Atrodo, tokia smulkmena, tačiau ši naujovė labai greitai pakeitė žmonijos įpročius.
Unitazas
Unitazas / Jhong Dizon, Flickr.com
Temos: 1 Unitazas

Mūsų protėviai gamtinius reikalus atlikdavo krūmuose arba kur nors toliau nuo kitų akių. Kai žmonės buvo pasodinti ant unitazų, sėsdami jie įtempia visai kitus raumenis. O tai ir yra viso blogio pradžia, kadangi už „tupėjimą krūmuose“ atsakingi visai kiti raumenis.

Tiesa, prisideda ir kiti žmogaus įpročiai: žmogus pradėjo daugiau valgyti, mažiau miegoti ir dar mažiau judėti. Todėl šalinti nereikalingas medžiagas iš organizmo daugumai tapo tikra problema.

Yra mokslinių tyrimų, kurie teigia, kad žarnyno išvalymas turi būti po kiekvieno valgio. Praktiškai – jei žarnynas išsivalo vieną kartą per parą, mes nesiskundžiame.

Kodėl laiku nepasišalina ekskrementai, priežasčių yra daugybė, tačiau dažniausiai tai kepenų darbo ir virškinamojo trakto sutrikimai. Kad priverstumėte tingų skrandį dirbti, jam reikia skirti šiek tiek dėmesio.

Virškinimo sutrikimai gali kilti ir dėl ląstelienos trūkumo arba dėl per mažo kiekio skysčių. Stresas ir fizinio aktyvumo trūkumas taip pat skatina vidurius užkietėti.

Pradėkime nuo skysčių: normalus žmogus per dieną turi išgerti ne mažiau kaip 6 stiklines vandens.

Ląstelienos šaltinis organizme yra pilni grūdai, vaisiai ir daržovės. Daugiausiai ląstelienos yra virtose pupose, juodose slyvose, imbiere, razinose, abrikosuose, kukurūzų dribsniuose, avižinėse kruopose, kriaušėse ir riešutuose. Pastaba: kad nekankintų dujos, ląstelienos kiekį reikia didinti po truputį.

Jokiais būdais iš karto po maisto nepradėkite sportuoti. Tačiau fiziniai pratimai, turint užkietėjusių vidurių problemą, būtini.

Stresas – vienas iš užkietėjusių vidurių kaltininkų. Geriausiais priešnuodis stresui – nuoširdus juokas.

Venkite maisto, po kurio jums užkietėja viduriai. Dažniausiai tai sūris, brinza, pienas, ryžiai, baltoji duona. Tiesa, yra vaistų, kurie taip pat neigiamai veikia virškinamąjį traktą. Tokiu atveju, jei negalite jų nevartoti, suvalgykite po saują užplikytų džiovintų vaisių.

O štai rūgštaus pieno produktai be jokių išimčių – šventė miegančiam mūsų žarnynui.

Nakčiai išgerkite kefyro stiklinę, ryte, dar gulėdami lovoje, pamasažuokite pilvuką, ryte vos atsikėlus išgerkite stiklinę vandens su citrina – apie užkietėjusius vidurius tuomet pamiršite.

Tačiau jei šios problemos neatsikratėte, tuomet teks rimtai peržiūrėti maistą, kurį valgote. Laisvinamąjį poveikį turi šie augalai: linų sėmenys, pienių šaknys, rabarbarai, burokėliai.


Jei dvi-tris dienas negalite išsituštinti, kreipkitės į gydytoją arba statykite klizmą. Kiekvieno organizmas yra individualus, tad ir gydymas gali būti skirtingas.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis