Pakilęs cholesterolio kiekis padidina insulino, stenokardijos, širdies priepuolių riziką. Kaip apsisaugoti nuo kenksmingo cholesterolio poveikio?
Pateikiame keletą natūralių metodų, kurie padės sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.
- Stebėkite savo svorį. Atlikti tyrimai parodė, kad kuo labiau viršsvoris viršija normą, tuo daugiau cholesterolio organizmas gamina. Kiekvienas Jūsų priaugtas kilogramas vidutiniškai 2 punktais padidina cholesterolio kiekį. Valgykite daugiau vaisių, daržovių, grūdų ir kruopų.
- Apribokite savo mityboje sočiųjų riebalų suvartojimą: mėsos, sviesto, sūrių ir pan. Šiuos produktus pakeiskite žuvimi, neriebiais pieno produktais, polinesočiaisiais aliejais, pavyzdžiui, kukurūzų, sojos ar saulėgrąžų.
- Vartokite mažiau kiaušinių. Nereikia visai jų išbraukti iš savo valgiaraščio, pasistenkite laikytis taisyklės „trys kiaušiniai per savaitę“. Be to, tik kiaušinio trynyje yra cholesterolio, baltymus galite vartoti neribotai.
- Valgykite daugiau ankštinių augalų. Juose yra pektino, kuris šalina cholesterolį iš organizmo.
- Į savo racioną įtraukite morkas – jose taip pat yra pektino. 2 morkos kasdien gali sumažinti cholesterolio kiekį 10–20 proc.
- Neatsisakykite česnako. Jei dažnai ir daug valgysite šviežių česnakų cholesterolio kiekis kraujyje sumažės. Tačiau, nemalonaus burnos kvapo neišvengsite. Todėl geriausia įsigyti skysto česnakų ekstrakto – jis taip pat veiksmingai kovoja su padidėjusiu cholesteroliu.
- Sportuokite – tai labai efektyvus būdas sumažinti sočiųjų riebalų kiekį organizme. Fizinis krūvis skatina organizmą valyti kraują nuo riebalų po valgio.
- Nerūkykite. Atlikti tyrimai parodė, kad rūkaliai dažnai kenčia nuo mažo nesočiųjų riebalų kiekio organizme.
- Gerkite arbatą. Joje esantys taninai padeda kovoti su cholesteroliu.
- Maisto papildai (vitaminai C, E, kalcis) taip pat padeda užkirsti kelią cholesterolio padidėjimui.
- Cholesterolio kiekį padeda sureguliuoti žolelės: juodžolė, liucerna, ženšenis, raudonasis ankštpipiris. Šie augalai efektyviai mažina sočiųjų riebalų kiekį.