„Emocijų išlaisvinimo“ masažo metodikos kūrėjas Vishwas: „Tai kelionė tiek masažuotojui, tiek klientui“ 

Kaip padėti žmogui atsikratyti jį slegiančios naštos? Pasidalinti savo patirtimi ir pristatyti ypatingo „Emocijų išlaisvinimo“ masažo į Kauną atvyko meistras iš Danijos – Vishwas.
Vishawas demonstruoja, kaip atliekamas masažas
Vishwas demonstruoja, kaip atliekamas masažas / Loretos Kondratės nuotr.

Su žmogaus kūnu jis dirba jau 25 metus ir emocijų paleidimo masažus atlieka ne tik Europoje, bet ir Indijoje. Vishwas mokėsi įvairių masažo technikų bei metodų: tai ir klasikinis masažas, ir Mauri, Havajų masažai ir Tantra. Jį visada domino galimybė rasti savo kelią, darbui su kūnu panaudojant visas įgytas žinias. Taip jis sukūrė savitą unikalų metodą, gimusį dirbant su žmonėmis.

Loretos Kondratės nuotr./Renginio akimirka
Loretos Kondratės nuotr./Renginio akimirka

Masažas, padedantis išeiti iš užburto rato

Vakarą pradėjo MA-URI-ORA polinezietiško masažo specialistas Kęstutis Stanislovaitis rankoje iškėlęs pusę stiklinės vandens. Tačiau skirtingai nei visi tikėjosi, renginio dalyvių jis klausė ne to, ar stiklinė pustuštė, ar puspilnė.

Žmonės turėjo atsakyti, kiek, jų manymu, stiklinė su vandeniu galėtų sverti. Pasigirdo įvairios versijos: 100 gramų, 150 gramų ir panašiai. Tačiau šiuo atveju stiklinės absoliutus svoris nebuvo svarbus. Kur kas svarbiau buvo tai, kiek laiko ją laikysime rankoje.

Loretos Kondratės nuotr./Vishwas ir Kęstutis Stanislovaitis
Loretos Kondratės nuotr./Vishwas ir Kęstutis Stanislovaitis

„Jei keletą minučių, to svorio net nepajusime, bet jei laikytume pusę valandos? Keletą valandų?

Taip ir su mūsų užslopintais jausmais, „prarytomis“ nuoskaudomis. Visi skaudūs prisiminimai linkę kauptis mūsų kūnuose ir niekas nežino kada ir kaip prasiverš tos ilgai slopintos emocijos“, – kalbėjo Kaune MA-URI-ORA masažus atliekantis K.Stanislovaitis.

Vienas iš būdų, kas tokiais atvejais gali padėti pralaužti ledus – emocijų išlaisvinimo masažas. Apie jį susirinkusiems pasakojęs svečias iš Danijos Vishwas paaiškino, kodėl jo negalima laikyti įprastu masažu. Emocijų paleidimo arba išlaisvinimo masažo pagrindą sudaro polinezietiškas (Havajų) masažas.

Vakarų pasauliui šis masažas tapo žinomu XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje. Tuo metu nemažai vakariečių ėmė ieškoti alternatyvų klasikinėms technikoms ir gydymo metodams. Iki tol visos polinezietiško masažo tradicijos buvo saugomas Havajų kultūroje ir naudojamas įvairių iniciacijų metu.

Loretos Kondratės nuotr./Vishawas demonstruoja, kaip atliekamas masažas
Loretos Kondratės nuotr./Vishwas demonstruoja, kaip atliekamas masažas

Pagrindinė filosofija, kuria remiasi polinezietiškas masažas, yra tokia: „Pasaulis yra toks, koks tiki, kad jis yra“. Tradiciškai į šį masažą įeina technikos, palaikančios stiprius kūno išlaisvinimo ar malonumo procesus.

Pagrindiniai masažo įrankiai – muzika, šokis, aliejus, šiluma – padeda sukurti pasitikėjimo ir atsipalaidavimo kupiną atmosferą, kurioje atsidūręs žmogus gali viską paleisti. Taip pat ir neigiamus jausmus, kurie kaupiasi kūne.

„Mano darbas ir yra emocijų išlaisvinimas, kuris vyksta masažuojant kliento kūną“, – sakė „Emocijų išlaisvinimo“ masažo specialistas iš Danijos.

Loretos Kondratės nuotr./Renginyje
Loretos Kondratės nuotr./Renginyje

Pasak jo, pagrindinis skirtumas tarp klasikinio ir emocijų išlaisvinimo masažo yra tas, kad klasikinio masažo metu tiek klientas, tiek masažuotojas žino, kaip vyks procesas.

„Kitaip tariant, jiems pažįstamas tiek procesas, tiek jo padariniai, tuo tarpu emocijų išlaisvinimo masaže klientas ir masažuotojas dirba su nežinomybe. Abu gali dirbti tik tiek, kiek yra pasiruošęs klientas. Jie nežino, kur juos nuneš procesas šį kartą, kiekvienas kartas – tai nauja kelionė, sukuriama kliento, kurį saugo ir prižiūri kūno terapeutas“, – kalbėjo svečias.

Loretos Kondratės nuotr./„Emocijų išlaisvinimo“ masažo kūrėjas Vishwas
Loretos Kondratės nuotr./„Emocijų išlaisvinimo“ masažo kūrėjas Vishwas

Kam rekomenduojamas „Emocijų paleidimo“ masažas?

Atsakydami į šį klausimą pašnekovai juokavo, jog tokio masažo greičiausiai reikia daugeliui žmonių. Juk visi mes viduje nešiojamės vienokias ar kitokias traumas ir skaudulius. Tačiau paveikiausias jis tiems, kurių emocinė trauma glūdi giliai viduje.

Jei turėdami tinkamą erdvę ir palaikymą išlaisviname tuos atsiminimus, mes gauname galimybę tapti laimingesni, gyvybingesni ir žaismingesni, pajusti savo vietą pasaulyje, gyventi čia ir dabar

„Jei jums po gimimo nutiko kažkas traumuojančio ir su tuo nebuvo tinkamai susitvarkyta tuo metu, atsiminimai apie tai vis dar gyvena jūsų kūne, nervų sistemoje, raumenyse, sąnariuose. Jie gali gyvuoti bet kur jūsų kūne, jį iškreipdami, ar sukelti sumaištį netikėčiausiais būdais ir momentais.

Emocijų išlaisvinimo masažo metu žmogus turi galimybę išlaisvinti šias traumines patirtis, padedamas jį palaikančio ir vedančio terapeuto“, – pasakojo Vishwas.

Anot jo, daugumos mūsų kūnai yra taip „įkalinti“ visuomenės, kad beveik nėra tokių vietų, kur galėtume, naudodamiesi savo kūnu, išlaisvinti jo istoriją, jo praeitį ir taip atgyti.

„Jei turėdami tinkamą erdvę ir palaikymą išlaisviname tuos atsiminimus, mes gauname galimybę tapti laimingesni, gyvybingesni ir žaismingesni, pajusti savo vietą pasaulyje, gyventi čia ir dabar“, – netradicinės patirties naudą nurodė Vishwas.

Loretos Kondratės nuotr./Renginyje
Loretos Kondratės nuotr./Renginyje

Jo paties gyvenimo istorija – išskirtinė. Daug metų jis dirbo krovininio laivo kapitonu. Tačiau, kaip pats sako, visada ieškojo atsakymų į klausimus, kurie jam nuolat kildavo ir neleisdavo ramiai gyventi. Tik atradęs savo pašaukimą gilintis į įvairias masažo technikas Vishwas suprato, jog tai – jo kelias ir pagaliau pajuto ramybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis