„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydome slogą liaudies priemonėmis

Visi žinome, kad sloga (moksliškas pavadinimas – rinitas) yra toli gražu ne pats pavojingiausias susirgimas, tačiau gana nemalonus ir varginantis.
Sloga
Sloga / Allan Foster, Flickr.com

Užsikimšusi nosis, sutrikusi uoslė, čiaudulys, ašarojančios akys, galvos skausmas, mieguistumas ir kiti nemalonūs simptomai aptemdo nuotaiką ir sukelia nepatogumų. Turbūt visiems žinomas posakis, kad jei gydysime slogą, tai pasveiksime per septynias dienas, o jei negydysime – pasveiksime per savaitę. Tačiau tai nėra tiesa. Yra daugybė metodų ir būdų galinčių padėti atsikratyti slogos per kelias dienas.

Pirmas žingsnis

Kuo greičiau pradėsite gydytis, tuo greičiau pasveiksite. Pastebėjus pirmuosius simptomus: nosies užgulimą, čiaudulį, gerklės ir galvos skausmus – imkitės priemonių.

  • Pasidarykite karštą vandens ir garstyčių vonelę kojoms. Įpilkite 40–45°С vandens, įberkite sausų garstyčių, išmaišykite. Įmerkite kojas iki kelių ir pasėdėkite 10 min.
  • Du kartus per dieną praplaukite nosį sūriu vandeniu: ištirpinkite ½ arbatinio šaukštelio druskos 250 ml verdančiame vandenyje. Naudojant mažą klizmą kelis kartus praplaukite nosį. Nereikia atlošti galvos, stovėkite tiesiai priešais kriauklę, tegul vanduo išbėga atgal.
  • Gerkite kuo daugiau karštos liepžiedžių arbatos su citrina, tinka ir aviečių ar juodųjų serbentų uogienė.
  • Nakčiai užsimaukite vilnones kojines prieš tai į jas įbėrę po 3 val. šaukštus sausų garstyčių.
  • Prieš miegą pasidarykite aromaterapijos seansą. Į aromatinę lempą įlašinkite 2–3 lašelius eukaliptų, citrinų, mėtų, arbatmedžio ar levandų eterinio aliejaus.
  • Kovoti su peršalimo ligomis labai padeda C vitaminas, kuris stiprina imunitetą. Jei temperatūra pakyla daugiau nei 38,5°С, išgerkite karščiavimą mažinančių preparatų.

Jei sloga paūmėjo, verta vaistinėse paieškoti slogos simptomus mažinančių preparatų.

Pagalbinės priemonės

Medaus masažas yra puiki pagalbinė priemonė sloguojant. Jis gerina bendrą savijautą, atpalaiduoja kūną, išsivalo nosis. Paimkite arbatinį šaukštelį medaus, pašildykite ir švelniai pirštų galiukais įtrinkite į krūtinę ir/arba į stuburo sritį tarp menčių. Atlikite lengvą 1–2 minučių masažą. Procedūrą kartokite kas 2–3 dienas.

Dešinės rankos pirštu ritmingai ir stipriai spauskite kitos rankos tašką, esantį tarp nykščio ir rodomojo piršto. Taip maždaug 10 minučių pamasažuokite vieną ranką, po to kitą.

Liaudies medicina

Alavijo sultys

Sloguojant įlašinkite į kiekvieną nosies šnervę po 3–5 lašelius alavijo sulčių 5 kartus per dieną.

Mėtų aliejus

Slogos gydymui įlašinkite po 5 lašelius mėtų aliejaus į kiekvieną nosies šnervę. Galima mėtų aliejų sumaišyti su kamparo aliejumi.

Česnakas

Ši procedūra gana nemaloni, tačiau itin veiksminga. Susmulkinkite česnako skiltelę ir patepkite juo probleminę nosies šnervę. Pajusite deginimą, perštėjimą, pasipils ašaros iš akių, tačiau rezultatas vertas tokių kančių – sloga praeis per kelias valandas. Tačiau būkite atsargūs, nepalikite česnako nosyje nakčiai.

Burokėliai

Išspauskite burokėlių sulčių ir įlašinkite į kiekvieną šnervę po kelis lašelius. Taip pat į nosį galite įkišti vatos tamponėlius suvilgytus burokėlių sultyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs