Kaip išsaugoti organizmo jaunystę

Medicina ir farmacija pažengusios toli į priekį, tai leidžia mums gyventi ilgiau ir geriau. Galime įveikti ne tik daugelį ligų, bet ir kovoti su natūraliais, tačiau ne itin maloniais organizmo pokyčiais. Viena iš tokių nepageidaujamų organizmo būklių – klimaksas, amžiaus laikotarpis, kuomet dėl nepakankamo moteriškų lytinių hormonų kiekio keičiasi organizmas, išorė ir savijauta.
Kiekviena moteris nori išsaugoti savo gyvenimo pavasarį
Kiekviena moteris nori išsaugoti savo gyvenimo pavasarį / Giulia Geraci, Flickr.com

Klimakso simptomai

Prasidėjus menopauzei kiaušidės palaipsniui nustoja gaminti hormoną estrogeną, kuris ir suteikia moteriai moteriškumo. Šis hormonas įtakoja daug organizmo funkcijų ir sistemų. Todėl jo trūkumas gali pasireikšti gana skirtingai. Tik nedidelė dalis moterų patiria visus klimakso „malonumus“ iš karto, tačiau su bent keliais simptomais anksčiau ar vėliau teks susidurti kiekvienai.

Pablogėjusi plaukų ir odos būklė

Estrogeno trūkumas turi akivaizdų poveikį odos būklei – ji praranda drėgmę, tampa sausa, mažiau elastinga, atsiranda pirmosios pastebimos raukšlės. Plaukai taip pat kenčia nuo nepakankamo šio hormono kiekio, jie susilpnėja, tampa plonesni.

Nuotaikų kaita

Emocinis nestabilumas – vienas iš būdingiausių artėjančios menopauzės požymių. Nuotaika „šokinėja“, apima didžiulis liūdesys (be tam konkrečios priežasties), dirglumas, imama dažniau ašaroti, o rimtesniais atvejais galima neurozė ar net depresija.

Bloga savijauta

Su padidėjusia kūno temperatūra menopauzės metu susiduria beveik kiekviena moteris. Šie staigūs temperatūros pokyčiai yra lydimi bendro silpnumo, pagreitėjusio širdies plakimo, prakaitavimo ir galvos svaigimo. Be to, nemažai moterų skundžiasi nuovargiu, nemiga, jėgų trūkumu ir apatija.

Problemos seksualinėje sferoje

Labai dažnai menopauzės pradžioje moterys pastebi, kad seksas jų nejaudina tiek kiek anksčiau. Sumažėjęs potraukis yra lydimas fiziologinių pokyčių – makšties gleivinė išsausėja, dėl to lytinis aktas tampa nemalonus ir skausmingas.

Kaip išlikti jaunai

Klimaksas – ne moteriškumo, grožio ir jaunystės pabaiga, o tik vienas iš moters gyvenimo periodų. Nebūtina kentėti nuo visų nemalonių jo simptomų, juk šiais laikais yra daugybė įvairių priemonių, kurios padeda kompensuoti natūralių hormonų trūkumą organizme.

Hormonų terapija

Tabletės, kurių sudėtyje yra nedidelės estrogeno dozės, gali kompensuoti šio hormono stygių ir pratęsti jaunystę.

Fitohormonai

Priemonės su fitohormonais gali būti puiki išeitis toms, kurioms yra draudžiami hormoniniai vaistai. Fitoestrogenai – tai natūralios medžiagos, kurios yra augalinės kilmės. Patekusios į organizmą veikia kaip estrogenai, tokiu būdu palengvina klimakso simptomus.

Homeopatiniai preparatai

Homeopatiniai preparatai veikia visiškai kitokiu principu. Jie nepapildo hormonų atsargų, o verčia kiaušides dirbti ir pačioms gaminti estrogeną.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis