Kaip įveikti nemigą liaudiškomis priemonėmis

Nuolatinis stresas, problemos, bloga savijauta kartais sukelia nemigą. Norėdami susigrąžinti pilnavertį miegą dažnai griebiamės migdomųjų preparatų, pamiršę apie tai, kad yra kur kas saugesnių ir ne ką mažiau efektyvių priemonių – vaistažolių.
Geriausias nemigos gydymas – gilus miegas
Geriausias nemigos gydymas – gilus miegas / Flickr.com
Temos: 1 Nemiga

Jų poveikis organizmui ištyrinėtas jau nuo senų laikų. Tokių priemonių pranašumai prieš vaistinius preparatus: jos natūralios, beveik neturi jokio šalutinio poveikio, ir, svarbiausia, vartojant ilgą laiką neišsivysto priklausomybė.

Valerijono šaknis

Arbata iš valerijono šaknies – raminanti priemonė, itin efektyvi esant vidiniam nerimui ir miego sutrikimams, kuriuos sukelia nervinė įtampa. Be to, šis gėrimas padeda esant virškinimo sutrikimams, taip pat susijusiais su nervais.

Deja, ši arbata turi specifinį stiprų kvapą, kuris ne visiems patinka, todėl geriau ją maišyti su kitomis gydomosiomis žolelėmis.

Levanda

Violetiniai levandų žiedeliai skleidžia labai stiprų aromatą. Todėl jos dažnai įeina į raminančių priedų voniai ar namų kvapiklių sudėtį. Arbata, paruošta iš levandų žiedelių efektyviai slopina vidinį nerimą, nemigą, nervinius skrandžio veiklos sutrikimus, pilvo pūtimą ir dėl nervinių išgyvenimų sukeltus širdies sutrikimus.

Melisa

Medžiagos, esančios melisos lapuose, turi raminantį poveikį, padeda užmigti ir pašalinti skrandžio bei žarnyno sutrikimus. Tačiau jos poveikis nėra toks stiprus, kaip pavyzdžiui, valerijono šaknies, todėl ji dažniausiai naudojama drauge su kitomis vaistažolėmis.

Kryžiažiedė (Pasiflora)

Šio augalo žiedai turi svaiginantį poveikį ir efektyviai slopina nerimą, lengvus miego sutrikimus ir skrandžio bei žarnyno negalavimus, atsiradusius dėl nervinės įtampos.

Gudobelė

Preparatai iš gudobelės vaisių ramina nervų sistemą, gerina kraujotaką, normalizuoja širdies ritmą, slopina skausmus širdies srityje, gerina miegą ir bendrą savijautą, mažina kraujospūdį.

Dėl savo gydomojo poveikio, gudobelė naudojama esant įvairiausiems negalavimas: hipertenzijai, nemigai, sutrikus skydliaukės funkcijoms, širdies ligoms, galvos svaigimui, dusuliui.

Visas šias žoleles galima naudoti tiek atskirai, tiek įvairiausiems mišiniams ruošti. Efektyviai nemigą šalina šis mišinys: po 25 g sudžiovintų apynių žiedų, levandų žiedų, melisos lapų, pasifloros žiedų sumaišyti ir mišinį užpilti 150–200 ml verdančio vandens. Palikti 5–10 min., kad pritrauktų. Gerti prieš miegą.

Kankinat nemigai, pasinaudokite ir tradicine priemone – šilto pieno stiklinė su medumi prieš miegą.

Kad ir kokią priemonę kovai su nemiga išsirinktumėte, atminkite, kad pagrindinė pilnaverčio miego sąlyga – dvasinė ramybė ir gera nuotaika.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis