Kaip kovoti su alergija namų sąlygomis?

Gyvename laiku, kai aplink yra išties daug faktorių neigiamai veikiančių mūsų organizmą. Ir tikriausiai nėra šeimos, kurios bent vienas narys nekentėtų nuo klastingos alergijos.
Valykite organizmą valgydami avižas, vaisius ir uogas
Valykite organizmą valgydami avižas, vaisius ir uogas / Flickr.com

Prieš gydant alergiją, reikėtų pašalinti visas priežastis, dėl ko ji kilo, t.y. ne tik atsikratyti alergeno veikimo, tačiau ir surasti pagrindinę problemą, kuri paslėpta gerokai giliau.

Pirmas žingsnis link pasveikimo – teisingas vidinių organų darbas. Reikia išvalyti virškinamąjį traktą, kepenis, kasą, antinksčius. Gydytojai teigia, jog kenčiančių nuo alergijos žmonių kepenys ir žarnynas veikia blogai. O juk tai yra pagrindiniai organai, kurie rodo organizmo pasirengimą kovoti prieš alergiją. Alergiją turinčių žmonių liaukas išskiria mažesnį kiekį reikalingų fermentų.

Ir ką gi tokiu atveju turime: į organizmą patenka maistas, kurio kasa nepriima, baltymai nesusiskaido (o alergenai turi baltyminę kilmę), toliau viskas keliauja į didįjį žarnyną, kur niekas nesivirškina ir pūna. Kepenis tuo tarpu turi išvalyti kraują nuo viso šlamšto, tačiau ji gauna per dideles apkrovas, ir jei antinksčiai neišskiria reikiamo kiekio priešuždegiminių hormonų, alergija toliau progresuoja.

1.    Kasos valymas

Į maisto racioną įtraukite žalumynus, valgykite daugiau salotų ir nebijokite jas pagardinti tokiais augalais, kaip pienių lapai, trauklapiai, krapai, kmynai. Išbraukite iš savo mitybos bet kokius produktus, kuriuose gausu cheminių priedų, ypač venkite traškučių, majonezo, greito maisto.

2.    Žarnyno valymas

Žarnyną puikiai išvalys avižos, rugių salyklas ir maistas, kuriame gausu ląstelienos. Valgykite vaisius ir daržoves – tačiau tik tuos, kurie auga jūsų gimtoje žemėje, nes atvežtiniai gali sukelti alergiją. Be to, ankstyvuosiuose vaisiuose yra daug nitratų, tad jų stenkitės nevalgyti. Organizmą padeda valyti rūgštaus pieno produktai, kurie palaiko normalią žarnyno mikroflorą. Rekomenduojama kiekvieną dieną valandą prieš miegą išgerti stiklinę kefyro arba rūgpienio.

3.    Kepenų valymas ir antinksčių darbo reguliavimas

Kepenis galima gydyti geriant žolinius preparatus: paprastą bitkrėslę, smėlyninį šlamutį, kukurūzų burbuoles, vaistinę šventagaršvę, pipirmėtę, avižų, ridikėlių sėklas, paprastąją pušį ir kt.

Rytais rekomenduojama išgerti 1 šaukštą augalinio aliejaus. Naudingi ir pilvo masažai, ir gilūs kvėpavimo pratimai, kurie atpalaiduoja pilvą ir treniruoja jo raumenis.

O kad alergenų būtų kuo mažiau, reikia kasdien tvarkytis namus, valyti dulkes, keisti patalynę ir pan. Vengti namuose augalų ir cheminių preparatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis