1. Gerkite daug citrininio vandens.
Kasdien pasistenkite išgerti po 8–10 stiklines švaraus filtruoto vandens. Tai veiksmingas ir paprastas būdas palengvinantis organizmo išsivalymą. Pradėkite dieną nuo stiklinės vandens, į kurią išspauskite pusės šviežios citrinos sultis. Citrina stimuliuoja kepenų veiklą. Jos rūgštis skatina tulžies gamybą, kurią būtų galima pavadinti transporto priemone, išvežančia iš organizmo išskaidytus produktus.
2. Valgykite kryžmažiedžių šeimos daržoves.
Kepenis atstato augalinis maistas. Valgykite kuo daugiau žalių salotų, burokėlių, morkų, visų rūšių kopūstų, nuo įprastų baltagūžių iki rečiau vartojamų, pavyzdžiui, garbanotųjų kopūstų. Įtraukite šias daržoves į savo racioną mažiausiai du kartus per dieną. Taip pat nevenkite ir stipraus kvapo daržovių – česnako bei svogūno, jose, kaip ir brokoliuose, yra sieros, kuri būtina kepenų veiklos stimuliacijai.
3. Pasilepinkite paprastu masažu.
Retkarčiais pamasažuokite kūno sritį žemiau dešiniojo pašonkaulio, ten kur yra kepenys ir tulžies pūslė. Tai pagerins kraujotaką, kepenys dirbs efektyviau.
4. Neperkraukite kepenų.
Priešingai nei mes, kepenys niekada nevyksta atostogauti ir neturi išeiginių. Jos dirba nuolatos, ypač gauna didelį krūvį, kuomet nusprendžiame atsipalaiduoti ir pasilinksminti su alkoholio pagalba ar nesaikingai vartojant nuskausminamuosius vaistus. Svarbu ne tik vienkartinis alkoholio kiekis, bet ir jo vartojimo dažnumas, tas pats liečia ir narkotikus bei vaistus nuo skausmo. Net nedidelės dozės gali pridaryti daug žalos, jei vartojama reguliariai.
5. Vartokite papildus, kurie padeda kepenims.
Normaliai kepenų funkcijai yra būtina nemažai maistinių medžiagų. Todėl periodiškai vartokite kokybiškus multivitaminų ir mineralų papildus. Bent vienos reikalingos medžiagos stygius gali neigiamai paveikti natūralius detoksikacijos procesus.
Nepamirškite „žaliosios vaistinėlės“. Tikrasis margainis (dar vadinamas margalape usnimi), ciberžolė ir kiaulpienės padeda apsaugoti kepenis. Pasistenkite kasdien suvartoti 45 mg ciberžolės, po 400 mg kiaulpienės ir tikrojo margainio ekstrakto. Galima šių vaistažolių nusipirkti vaistinėje arba prisirinkti ir susidžiovinti patiems, gerti kaip arbatą.
6. Apsirūpinkite mineralais.
Mineralai būtini normaliai kepenų detoksikacijai. Tai padėti padarys preparatai iš vaistinės, tačiau jų galima gauti ir iš kasdieninio mitybos raciono. Ypač kepenims reikalingas magnis, kalcis, kalis, varis, natris, geležis, cinkas, selenas ir manganas.