Kenksmingos medžiagos į mūsų organizmą dažniausiai patenka tyliai ir nepastebimai, tačiau neigiamai veikia mūsų savijautą. Sužinokime, kas yra didžiausi mūsų grožio ir sveikatos priešai.
Kaip toksinai patenka į organizmą
Pagrindinės priežastys, padedančios kauptis toksinams – nekokybiška mityba ir nesveikas gyvenimo būdas. Dažniausiai toksinų atsiradimą sukelia:
- apsinuodijimas sugedusiais maisto produktais, nuodingais grybais, netinkamai paruošta mėsa;
- nesubalansuota mityba, alinančios dietos;
- oro užterštumas, ypač miesto teritorijoje;
- alkoholis, rūkymas;
- kosmetikos priemonių naudojimas, kuriose daug cheminių medžiagų;
- parazitiniai kirminai;
- medžiagų apykaitos sutrikimai ir kt. susirgimai.
Kuo pavojingi toksinai
Besikaupiantys organizme metų metus toksinai palaipsniui įsiskverbia į ląsteles ir ardo jų struktūrą. Tai sukelia pavojingus susirgimus. Toksinų neigiamas poveikis:
- silpnina apsaugines organizmo funkcijas. Tai gali sukelti įvairias ūmines ligas, mieguistumą ir nuovargį;
- pažeidžia raudonąsias kraujo ląsteles;
- pablogina odos būklę, atsiranda sudirgimai ir alergijos;
- silpnina plaukus, skatina jų slinkimą;
- pagreitina organizmo senėjimo procesus.
Šaliname toksinus
Neverta laukti išorinių toksinų poveikio apraiškų. Pasinaudokite patarimais ir jau tuojau pat atsikratykite toksinais, juo labiau, kad šie metodai tikrai paprasti bei nesudėtingi.
Tinkama mityba
Šluotos funkciją žarnyne atlieka ląsteliena, jos galite gauti iš šviežių vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų, sėlenų, raugintų kopūstų. Šviežių vaisių ir daržovių nepamirškite kruopščiai nuplauti, nulupkite jų žievelę.
Keiskite mėsos ruošimo būdus: vietoj keptos vištienos, žuvies ar galvijienos geriau rinkitės virtus gaminius. Atsisakykite parduotuvinių „delikatesų“, kuriuose gausu dirbtinių priedų ir dažiklių.
Vanduo – gyvybės šaltinis
Toksinai negali pakęsti skysčių, kurie juos išvaro lauk iš organizmo. Todėl gerkite kuo daugiau vandens. Iš skysčių taip pat naudinga žalioji arbata ar žolelių nuovirai.
Iškrovos dienos
Reguliarus, kartą per savaitę, poilsis virškinimo sistemai paskatina jos veiklą. Produktą iškrovos dienai pasirinkite pagal savo skonį: vaisiai, daržovės, kefyras ir pan.
Sportas
Į kovą su toksinais pasitelkite reguliarų fizinį krūvį, tiks bet koks, jums mielas fizinis užsiėmimas. Fiziniai pratimai skatina pieno rūgšties susidarymą raumenyse, ji apjungia kenksmingas medžiagas ir sąlygoja jų intensyvų pašalinimą iš organizmo.
Lankymasis pirtyse arba saunose
Garinių pirčių pagalba toksinai pašalinami per odą. Jei neturite sąlygų reguliariai lankytis pirtyje ar saunoje, šiai procedūrai tiks ir vonia, tik nepamirškite įberti į ją šiek tiek jūros druskos.
Gydomosios žolelės
Mūsų gamta dosni įvairiomis vaistažolėmis, kurios padeda šalinti toksinus iš organizmo. Tam puikiai tinka medetkų žiedlapiai, juodųjų serbentų ir mėlynių lapai. Galite vaistažoles patys pasiruošti arba nusipirkti jų vaistinėje. Atminkite, kad pastebimo efekto sulauksite, jei arbatas gersite ne trumpiau nei 2 mėn.