Kai kam mėšlungis sutraukia labai retai, o kai kas jo niekaip neatsikrato. Dažnai mėšlungis pasireiškia labai skausmingai. O jei mėšlungis ištiko naktį – bemiegė naktis garantuota.
Raumenų susitraukimai gali įvykti bet kokiame amžiuje. O priežasčių taip pat daugybė:
- Mėšlungis sutraukia, kai kraujyje trūksta kalcio ir kalio, taip pat vitamino D.
- Mėšlungį gali iššaukti per ilgas buvimas saulėje arba kaitinimasis pirtyje.
- Kartais būna „lysvių“ mėšlungis: kai žmogus ilgai būna tam tikroje pozicijoje, jo raumenys įsitempia ir juose susikaupia daug pieno rūgšties.
- Mėšlungis ištinka tų profesijų žmones, kurie ilgai išbūna vienoje pozicijoje: muzikantus, padavėjus ir kt.
- Mėšlungį skatina deguonies trūkumas, stuburo osteochondrozė, aterosklerozė, varikozė ir kitos venų ligos, taip pat cukrinis diabetas ir badavimas.
- Mėšlungį gali iššaukti hormoniniai arba šlapimą varantys preparatai, valantys kalį, druskas. Taip pat mėšlungis neretai aplanko daug prakaituojančius, piktnaudžiaujančius alkoholiu.
- Mėšlungio priežastis gali būti ir galvos smegenų sutrikimai motorinėje zonoje. Tai atsitinka pažeidus nervinę sistemą, susirgus virusinėms infekcijoms, prasidėjus insulto požymiams ar po jo.
- Sveikiems žmonėms mėšlungis ištinka stresinėse situacijose, kankinant nuovargiui, ilgai nebūnant gryname ore.
Todėl nereikėtų į mėšlungį numoti ranka. Netikėtas mėšlungis gali trukti minutę ir ilgiau. Jo metu rekomenduojama:
- Prasidėjus mėšlungiui reikia nedelsiant priimti vertikalią padėtį, geriausiai – atsistoti basomis kojomis ant šaltų grindų.
- Galima atsigulti ir ištiesus koją pirštus traukti į save.
- Energingai trinti tą vietą, kurią suskaudo.
- Esant nepakeliamam skausmui, galim išgerti nuskausminamųjų.
- Jei mėšlungis sutraukė plaukimo metu, reikia nustoti judinti kojas ir stengtis ištiesti pėdas sveikos pėdos pagalba.
- Karštu oru mėšlungis ištinka dėl dehidratacijos, todėl specialistai pataria gerti virintą kambario temperatūros pasūdytą vandenį arba mineralinį vandenį.
- Esant dažniems mėšlungiams, specialistai pataria koreguoti savo kiekvienos dienos maisto racioną. Sumažinti saldumynus, miltinius patiekalus, gerti mažiau kofeino ir vengti alkoholio. Taip pat reikia atsisakyti rūkymo.
- Norint išvengti mėšlungio, reikia valgyti daugiau varškės ir kietojo sūrio. Taip pat vasarą nevengti virtų ar keptų bulvių su lupynomis.
- Kasdien atlikite kojų mankštą – net ir pati paprasčiausia padeda sumažinti mėšlungį.
- Jei mėšlungis būna dažnai, reikia kuo greičiau kreiptis į endokrinologą ir neurologą.
Liaudies metodai gydantys nuo mėšlungio
Gydykitės citrina: išspauskite citrinos sultis ir jomis tepkite kojų padus rytais. Kai išdžiūsta sultys, apsiaukite kojines ir batus. Nakčiai taip pat tepkite ir miegokite su medvilninėmis kojinėmis.
1 desertinį šaukštą beržų žirginėlių užplikykite 1 stikline vandens, palikite 10 minučių, nukoškite ir gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
2 šaukštus vaistinės ramunėlės užplikyti 1 stikline vandens, užvirinti ir virti dar 10-15 minučių. Nukošti ir gerti po ¼ stiklinės 3-4 kartus per dieną prieš maistą.
Išvirti bulves su lupynomis, sutrinti į košę ir padalinti į dvi dalis, kurias suvynioti į polietileno plėvelę. Pridėti nakčiai prie blauzdų ir aprišti šiltu šaliu. Tai atlikti 5-7 dienas.