„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kojų priežiūra žiemą

Kad mūsų kojos būtų gražios, patrauklios ir tvarkingos – reikia nuolatos jomis rūpintis ir prižiūrėti. Nors bendri kojų priežiūros principai tie patys, tačiau kiekvienas sezonas įneša ir savitų taisyklių.
Žieminiai batai
Žieminiai batai / Danielle Elder, Flickr.com
Temos: 2 Kojos Pedikiūras

Galbūt daugeliui atrodo, kad pėdos žiemą paslėptos po storomis kojinėmis ir šiltais batais, tačiau jų priežiūra reikalauja tikrai ne mažiau dėmesio. Nepakankamas rūpinimasis kojomis gali sukelti odos išsausėjimą, pleiskanojimą, prakaitavimą, grybelinių infekcijų pavojų, o netinkamai parinkta avalynė – pėdų deformaciją, kojų nuovargį.

Renkamės tinkamą avalynę

Pirmoji sąlyga rūpinantis kojomis – patogi avalynė. Žiemos sezonu ji turi būti lengva, šilta, kokybiška, gerai ventiliuojanti, ne per ankšta. Geriausia medžiaga šaltajam sezonui – natūrali oda. Ji gerai prisitaiko prie kojų formos, leidžia odai kvėpuoti, tokia avalynė yra šiltesnė.

Nerekomenduojama žiemai rinktis batus su aukštesniu nei 4 cm kulniuku. Kulnas turėtų būti neaukštas ir patogus, kad užtikrintai bei tvirtai jaustumėtės ant slidžios, nelygios žiemiškos dangos. Ankšta, nepatogi avalynė ne tik pritrins nuospaudas, deformuos pėdas, paskatins kojų nagų įaugimus, bet ir trukdis pratekėti kraujui į pėdas, o tai gali paskatinti nušalimus.

Jei yra galimybė, darbe persiaukite batus – taip išspręsite nemažai žiemiškų problemų: pėdų odos sudirgimų, bėrimų, šerpetojimo, prakaitavimo.

Kova su prakaitavimu

Tai viena iš dažniausių šaltojo sezono kojų problemų. Pėdose yra daugybė prakaito liaukų. Jei avalynė pernelyg šilta ir nėra galimybės atėjus iš lauko į patalpą persiauti, tuomet kojų prakaitavimas neišvengiamas. Prakaitavimas ne tik sukelia nemalonų kvapą – suminkštėja viršutinis odos sluoksnis, pažeidžiamas odos vientisumas, tai gali sukelti grybelinius susirgimus, pleiskanojimą.

Išspręsti šią problemą gali padėti specialūs dezodorantai kojoms. Kojų kremai, losjonai bei kitos priemonės nuo prakaitavimo savo sudėtyje turi antibakterinių ir antiseptinių medžiagų, taip pat talko, cinko oksido, eterinių aliejų.

Prakaitavimą mažina tinkama kojų priežiūra. Pagrindinė sąlyga – švarios ir sausos kojos. Vakarais kojas mirkykite vonelėse (su prakaitavimu itin veiksmingai kovoja vonelės su ąžuolo žievės nuoviru), po jų nuprauskite jas kontrastiniu dušu. Šaltas vanduo mažina prakaitavimą, be to stiprina imunitetą ir neleis peršalti. Po vandens procedūrų, rekomenduojama pėdas pabarstyti specialiu talku, atlikti lengvą masažą, tai pagerins kraujotaką. Po to galite patepti kojas maitinančiu kremu.

Kova su išsausėjimu

Žiemą kojų oda dažnai išsausėja, dėl nuolatinio kontakto su šiltais vilnoniais ar sintetiniais audiniais. Oda nekvėpuoja, tampa itin sausa, ima pleiskanoti bei šerpetoti. Išsausėjimas gali sukelti rimtą problemą – hiperkeratozę (per didelis odos suragėjimas). Todėl odą reikia nuolatos drėkinti ir minkštinti. Tą padaryti padės specialūs kremai kojoms, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų keratolitikų, ploninančių raginį odos sluoksnį.

Po vandens procedūrų būtinai kojas patepkite drėkinamuoju kremu. Kad būtų efektyviau, kremu tepkite dar šiek tiek drėgną odą.

Kad kojos būtų gražios

2–3 kartus per savaitę palepinkite savo kojas naminėmis SPA procedūromis. Įvairiausios aromatinės vonelės su žolelių nuoviru bei eteriniu aliejumi padės atpalaiduoti raumenis, pašalins nuovargį. Vanduo vonelėje turi apsemti pėdas iki kulkšnių, kojas mirkykite apie 15 min. Po vonelių procedūrų nušveiskite pėdas šveitikliu, tai padės pašalinti šiurkštų epidermio sluoksnį, pėdos taps minkštesnės ir švelnesnės. Specialūs pėdų šveitikliai dažnai turi priešuždegiminį poveikį ir skatina žaizdelių gijimą. Po šveitimo procedūrų kojas nuplaukite vėsiu vandeniu ir patepkite maitinamuoju kremu, atlikite lengvą masažą.

Nereikia pamiršti pedikiūro žiemą, nesvarbu, kad šaltuoju sezonu jis beveik nematomas. Gražūs nagai – sveiki nagai.

Kad kojos būtų gražios, svarbu tinkamai maitintis. Į savo racioną įtraukite produktus, turinčius grožio vitaminų A, E, F (žuvis, sviestas, augaliniai aliejai, varškė, kiaušinių tryniai), stenkitės valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių (ypač kivių, citrusinių vaisių, šaltalankio uogų, moliūgų, špinatų, morkų, petražolių, kopūstų).

ZvalusLT_web
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“