- Beržinė vanta
Vanojimasis beržine vanta suaktyvina kraujotaką. Poringi beržų lapai puikiai sugeria prakaitą ir toksinus. Jose yra A ir C vitaminų, eterinių aliejų, fitoncidų ir flavonidų. Beržinės vantos valo odos poras, mažina raumenų ir sąnarių skausmus, plečia bronchus, palengvina atsikosėjimą.
- Kiečio vanta
Kiečio vanta naudinga esant bronchinei astmai, chroniškam bronchitui, inkstų ligoms, reumatui, sąnarių skausmams, nutukimui, geltai, pilvo skausmams, kepenų ir tulžies pūslės susirgimams. Kiečio vanta pasižymi ir atjauninančiu efektu.
- Ąžuolinė vanta
Ąžuolo lapuose yra eterinių aliejų, rauginių medžiagų ir pentozanų. Vanojantis tokia vanta mažėja arterinis spaudimas, ąžuolo lapai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu.
- Spygliuočių vanta (eglių, kėnių, kedrų ir kadagių)
Spygliuočių vantos gydo odą nuo spuogų ir yra efektyvi profilaktinė priemonė bronchito, gripo, laringito susirgimams.
Vantos iš kadagių ir eglių skatina prakaitavimą bei gerina kraujotaką. Be to, jos puikiai masažuoja visą kūną, todėl padeda atsikratyti stuburo skausmų, radikulito, neuralgijos ir reumato.
- Dilgėlių vanta
Dilgėlių lapuose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, todėl tokias vantas gerai naudoti esant stipriam fiziniam nuovargiui, kuomet maudžia visus raumenis ir sąnarius. Reguliariai vanojantis dilgėlių vantomis mažėja nervinė įtampa.
- Liepų vanta
Liepų vanta gerina inkstų veiklą, šalina galvos skausmą, skatina prakaitavimą, ramina, greitina žaizdelių gijimą, mažina karščiavimą ir plečia bronchus. Liepose yra gausybė baktericidinių medžiagų ir eterinių aliejų. Tokios vantos pasižymi švelniu medaus aromatu.