Bet nereikia ir būti visai abejingais panašiems organizmo „įspėjamiesiems signalams“, negalima visai neskirti dėmesio bei numoti į juos ranka. Išsiaiškinkime, kas gali sukelti dantenų kraujavimą.
Dantenų kraujavimo priežastys:
Neteisinga dantų priežiūra
Galbūt, pernelyg uoliai, stipriai valote dantis arba naujasis dantų šepetėlis per kietas. Taip pat kraujavimą gali sukelti dantenų įpjovimas valant tarpdančius siūlu arba krapštuku. Jei nešiojate protezus, įsitikinkite ar jie gerai jums pritaikyti. Visais šiais atvejais specialaus gydymo nereikia ir jums negresia dantų netekimas. Pakanka atidžiau ir švelniau valytis dantis. Jei tinkamai prižiūrint dantis kraujavimas nesiliauja, reikia apsilankyti pas stomatologą.
Dantų akmenys
Dantų akmenys – kietosios nuosėdos ant dantų, atsirandančios dėl nereguliaraus ir neteisingo valymo. Bloga burnos priežiūros pasekmė – burnos audinių uždegimas aplink dantį, tai sukelia dantenų kraujavimą. Dantų akmenis pašalinti gali tik stomatologas, bandymas savarankiškai jų atsikratyti gali turėti rimtų pasekmių jūsų gražiai šypsenai.
Dantenų ligos
Pagrindinės iš jų – periodontitas ir gingvitas. Pirmajai ligai yra būdingas dantenų kraujavimas bet kuriuo paros metu. Antrosios ligos simptomai – dantenų patinimas ir skausmai, klibantys dantys.
Tam tikri organizmo susirgimai
Kartais organizmas mums siunčia įspėjamuosius signalus per dantenas, jei sergama anemija, cukriniu diabetu, leukemija, skorbutu, burnos ertmės infekcijomis. Hormonų pusiausvyros sutrikimai, pavyzdžiui, nėštumo metu, taip pat gali būti kraujuojančių dantenų priežastimi. Rūkaliams taip pat nesvetima ši problema, nes organizmas blogiau įsisavina C vitaminą.
Kaip išspręsti problemą:
- Kreiptis į gydytoją
Geriau savarankiškai nenusistatinėti diagnozės, o kreiptis į specialistus. Be reikalo prarastas laikas gali kainuoti dantų netekimą. Po to, kai stomatologas nustatys kraujuojančių dantenų priežastį, bus paskirtas gydymas.
- Liaudies medicina
Gydomosios žolelės yra puiki pagalbinė priemonė paskirtam gydymo kursui, derinant šias priemones dantenas pagydysite greičiau. Ypač efektyviai dantenas gydo šalavijas, ramunėlės, ąžuolo žievė – šie gamtos vaistai pasižymi stiprinančiomis ir antimikrobinėmis savybėmis. Dažniausiai jie vartojami kaip skalavimo priemonė po valgio.
Geriausias gydymas – profilaktika
Išsigydžius kraujuojančias dantenas, kad problema nepasikartotų, būtina imtis profilaktinių priemonių:
- Nepamirškite dantų valytis kaskart po valgio.
- Naudokite burnos skalavimo skystį po dantų valymo, taip neleisite kauptis dantų akmenims.
- Maisto likučius iš tarpdančių atidžiai išvalykite dantų siūlu.
- 2 kartus per metus apsilankykite pas stomatologą, kad pašalintumėte dantų akmenis.
- Meskite rūkyti.
- Valgykite kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, ypač turinčių C vitamino.
Kraujuojančios dantenos – tai ne neišsprendžiama problema. Jei laiku kreipsitės į stomatologą ir teisingai prižiūrėsite burnos ertmę, džiaugsitės akinančia šypsena. Juk sveikos dantenos – tai gražūs dantys!