„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mastopatija: priežastys ir rizikos faktoriai

Vyrai dažnai aptarinėja moterų krūtinę, atkreipia dėmesį į dydį ir formą. Moterys irgi kalbasi apie krūtinę. Tačiau jų pokalbiuose dažnai skamba nusiskundimai: „skauda krūtinę prieš menstruacijas“, „kamuoja pieno liaukos uždegimas“, „krūtų patinimas“ ir pan.
Svarbiausia – krūtinės sveikata
Svarbiausia – krūtinės sveikata / Kninki, Flickr.com

Tačiau daugelis moterų net stiprų krūtų skausmą prieš menstruacijas laiko normaliu reiškiniu. Iš tikrųjų tai „pavojaus varpas“, perspėjantis apie padidėjusią mastopatijos riziką. Sunkūs PMS simptomai byloja apie didelį hormono prolaktino kiekį kraujyje – vieno iš pagrindinio ligos sukėlėjo.

Mastopatija – tai pieno liaukų išvešėjimas, krūtyse juntami įvairaus dydžio sukietėję mazgeliai. Šie dariniai yra gerybiniai, tačiau nereikia į ligą žiūrėti lengvabūdiškai: ankstyvoje stadijoje ji gana lengvai pagydoma, tačiau, jei ligą „užleisite“, tuomet galimi stiprūs skausmai, gali prireikti netgi chirurginės intervencijos.

Pagal statistiką, mastopatija suserga vis jaunesnės merginos ir moterys. Ši liga diagnozuojama kas ketvirtai iki 30 amžiaus moteriai. Mastopatija padidina krūties vėžio riziką 3–5 kartus.

Moters krūtinė labai jautri kūno vieta – ir, deja, ne tik švelniems mylimojo prisilietimams.

Mastopatijos priežastys ir rizikos faktoriai:

  • Šiuolaikinis gyvenimo būdas: stresai, greitas maistas, „chemija“ maisto produktuose, įvairios dietos gali sukelti hormoninius pokyčius organizme – o tai yra pagrindinė mastopatijos priežastis.
  • Abortai, persileidimai. Netikėtai nutrauktas nėštumas sukelia didžiulius hormoninius sutrikimus moters organizme. Tai labai padidina mastopatijos riziką.
  • Atsisakymas maitinti krūtimi. Moterys dažnai nori greitai atgauti savo kūno formas, sumažinti priaugtą svorį po gimdymo, skuba greičiau grįžti į darbą, todėl nusprendžia nutraukti kūdikio maitinimą krūtimi. Tokiu būdu yra nutraukiamas natūralus ciklas „gimdymas-maitinimas“.
  • Vėlyvas pirmasis gimdymas. Mokomės, studijuojame, kylame karjeros laiptais, vaiko gimdymą atidedame vėlesniam laikui.
  • Tik vieno vaiko gimdymas. Nemažai šeimų apsiriboja vienu vaiku, moterys nebenori daugiau gimdyti, taip nusižengdamos natūraliai programai, kurią moters organizme užprogramavo pati gamta.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“