„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Natūralūs tablečių pakaitalai

Bijote vaistų? Gal ir ne veltui. Gąsdinantys šalutiniai efektai, neaiški sudėtis, o kvapas ir skonis ne visuomet viliojantys.
Tabletes keiskite arbatomis
Tabletes keiskite arbatomis / Flickr.com

Tiesa, turint rimtų sveikatos problemų jums padės tik gydytojas, tačiau dažnu atveju neskubėkite į vaistinę ir medikamentus pakeiskite natūraliais produktais.

Imbiero arbata

Turintis antivirusinių ir antiuždegiminių savybių imbieras gali įveikti keletą simptomų: gerklės, pilvo ar galvos skausmas. Supjaustykite imbierą smulkiais žiedeliais, užpilkite karštu vandeniu ir virkite 5-10 minučių. Kuo ilgiau virsite, tuo stipresnį gėrimą gausite. Nuo gerklės skausmo imbiero arbatą gerkite su medumi – tai ne tik pasaldina arbatą, bet ir padeda įveikti ligą.

Kokoso aliejus

Merginos tikrai žino, kokią naudą suteikia kokoso aliejus. Šio produkto drėkinamosios savybės puikiai tinka kovojant su sloga. Kai jūs šnypščiate nosį kas dvi minutes, oda prie šnervių tampa sausa ir pradeda šerpetotis. Šiek tiek sutepkite nosį kokoso aliejumi – tai nuramins ir sudrėkins. Kokoso aliejus turi raminamąjį poveikį, kas labai svarbu sergant.

Skalavimai su ciberžole

Dauguma žino, jog skalavimas druskos ar sodos tirpalu mažina gerklės skausmą ir liaukų patinimą. O jei į šį tirpalą įbersite ir ciberžolės – gausite tikrą dinamitą.

Druska

Įėjus į vaistinę galima pasiklysti tarp siūlomų purškiamų į nosį preparatų. Tačiau yra bėda, kad prie šių purškiklių labai greitai priprantama. Tad prisiminkite seną bobučių metodą: nosies valymą druskos vandeniu. Pasiruoškite jo ir įsipilkite į patogų jums purškiamą buteliuką, purkškitės kas dvi valandas ir pamatysite, kad efektas nelabai skiriasi nuo jums įprasto.

Eukaliptų aliejus

Jei sunkiai kvėpuojate, jums užsikimšusi nosis, naudokite eukaliptų aliejų arba arbatmedį. Sumaišykite eukaliptų aliejų su nedideliu kiekiu šilto vandens, pamirkykite nosinę ir pridėkite prie nosies – tuo pačiu ir drėkinsite nosį. 

Melatoninas

Įrodyta, kad melatoninas padeda atstatyti jėgas. Šį hormoną organizmas gamina miego metu. Taigi, teisios visos močiutės, sakydamos, jog geriausias vaistas yra miegas. Paprasčiausias, gilus, 8 valandų miegas.

Vanduo

Kaip dažnai nevertiname to, ką turime. O juk vanduo – sveikatos šaltinis. Kai jūs sergate, organizmas dirba išsijuosęs, siekdamas pašalinti žalingų mikroorganizmų antplūdį. Vanduo šiuo atveju padėtų valytis greičiau ir efektyviau. Jei įprastą dieną jums reikia išgerti 8 stiklines vandens, ligos metu jo gerti reiktų daugiau. Į vandenį įlašinkite citrinos – tuomet iš organizmo greičiau pašalinami patogenai. Be to, citrinų vanduo, kaip ir mėtų, padeda kovoti su pykinimu.

Alijošius ir paleistuvė

Jei turite šiuos augalus, ant jūsų palangės – visa vaistinėlė. Net ir sunku būtų išvardinti visas teigiamas savybes. Paleistuvė nepakeičiama gydant žaizdas, įpjovimus ir pūlinius. Jos sultys galima naudoti gydant pigmentines dėmes ir akmę. O štai alijošiaus savybės: užgydo ir gilias žaizdas, mažina uždegimą, padeda sergant peršalimo, skrandžio virškinimo, akių ir odos ligoms. Alijošiaus sultys gydo uždegimus ir nušalimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“