Nuo šiol – jokio peršalimo!

Kiekvienas gali peršalti. Netgi vasarą, nesulaukus pirmųjų šalčių. O ką daryti, jei sirgti nesinori. Kokia gi efektyvi profilaktika nuo peršalimo?
Kontrastinis dušas yra viena iš efektyviausių profilaktikos priemonių
Kontrastinis dušas yra viena iš efektyviausių profilaktikos priemonių / Flickr.com

Sveikas miegas

Kaip tai padeda? Miegas reguliuoja hormono kortizolio išsiskyrimą, kuris stimuliuoja ląsteles, stiprinančias imuninę sistemą. O gerai dirbanti imuninė sistema yra apsauga nuo virusų ir peršalimo susirgimų. Gydytojai rekomenduoja miegoti ne mažiau nei 7 valandas kasdien.

Patarimas: Jei niekaip negalite užmigti, atlikite štai tokį pratimą. Atsiminkite viską, ką veikėte per dieną, tačiau atbuliniu laiku.

Fiziniai pratimai

Kaip tai padeda? Įrodyta, kad pastovūs fiziniai krūviai, trunkantys nuo 30 iki 90 minučių stiprina imuninę sistemą ir taip mažina šansus peršalti. Tačiau tai turi būti ne aukšto intensyvumo krūviai, kurie atvirkščiai gali turėti priešingą efektą.

Patarimas: Nenustokite mankštintis, jei jus užklupo sloga. Vidutinio sunkumo mankšta padės greičiau įveikti šį negalavimą.

Kontrastinis dušas

Kaip tai padeda? Karšto ir šalto dušo kaitaliojimas – puikus, paprastas ir ypatingai efektyvus profilaktikos būdas, saugantis nuo peršalimo ir stiprinantis imunitetą. Nusiprausę po dušu atsistokite po karštu vandeniu, tuomet 10 sekundžių po šaltu. Kaitaliokite tris kartus ir užbaikite viską šaltu vandeniu.

Patarimas: Šiltas garas nuo karšto vandens gerai valo nosies ertmę, o tai leidžia lengviau įveikti slogą ir atsikratyti nešvarumų bei bakterijų. Todėl nepamirškite giliai įkvėpti, kai prausiatės vonioje ar po dušu.

Austrės

Kaip tai padeda? Neatsisakykite šio delikateso. Austrėse daug daugiau cinko nei kad kituose patiekaluose. O cinkas stiprina imuninę sistemą. Vien tik vienoje austrėje yra 13 mg cinko. Jei jūs nesmaguriaujate taip dažnai prancūzų restoranuose, cinką pasisavinkite ir iš kitų produktų: moliūgo sėklų, troškintų pupų.

Patarimas: Cinkas naudingas gydant peršalimą, jei jį vartosite pirmomis ligos dienomis. Atkreipkite dėmesį į daug cinko turinčius vitaminų kompleksus.

D vitaminas

Kaip tai padeda? Kuo mažiau organizme šio vitamino, tuo daugiau šansų, kad peršalsite. Vitaminas D stiprina imuninę sistemą, įrodyta, jog jis padeda geriau įsisavinti kalcį ir mažina uždegimą. 

Patarimas: Jums nebūtina didinti vitamino D normos, jei geriate daug pieno, dažnai valgote žuvį arba šiuo metu gyvenate saulėtame klimate – tokiu atveju vitamino D yra pakankamai.

Nosies plovimas

Kaip tai padeda? Nosies plovimas druska padeda kovoti su bakterijomis, virusais ir kitais kvėpavimo takų dirgikliais. Galima naudoti ir paruoštus purškiklius, galima pasinaudoti ir specialų irigatorių nosiai, kuris taisyklingai praplauna nosies ertmę.

Patarimas: Jei naudojate irigatorių, po kiekvieno naudojimo būtinai jį išplaukite su muilu. Be geros higienos, jis gana pavojingas, kadangi perneša virusus ir bakterijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų