Pėdos – antroji širdis

Rytų medicina būtent taip vadina žmogaus pėdas, nes jose išsidėstę aktyvieji taškai, „atstovaujantys“ daugeliui organizmo vidinių organų.
Norint gražių kojų, jas reikia prižiūrėti
Norint gražių kojų, jas reikia prižiūrėti / Lindy, Flickr.com

Pėduose „kaupiami duomenis“ apie sveikatos būklę: tiek atskirų organų, tiek bendrai viso organizmo. Veikiant tam tikras pėdų zonas, galime paveikti vidinius organus be tiesioginio kontakto, stimuliuoti jų veiklą, šalinti negalavimus.

Daugelyje Rytų šalių pėdų masažas – beveik atskira kultūros dalis, perduodama iš kartos į kartą. Pėdos yra labiausiai nutolusios nuo širdies, todėl užtikrinti normalią kraujo apytaką jose yra gana sudėtinga, be to, pėdose kaupiasi nemažas šlakų kiekis, o tai lėtina kraujotaką. Rūpindamiesi savo pėdomis, mes teigiamai veikiame visą organizmą.

Tradicinės kinų medicinos gydytojai rekomenduoja mirkyti kojas karštose arba šiltose vonelėse prieš miegą, tai ne tik itin paprastas būdas stiprinti imunitetą, bet ir puiki priemonė užkirsti kelią peršalimo ligoms pirminėje stadijoje. Efektyvesniam poveikiui, į vonelę galima įberti druskos, sodos, įvairių džiovintų žolelių ir pan. Kojas panardinkite į vonelę iki kulkšnių.

Atkreipkite dėmesį, jog ši procedūra yra draudžiama kūno temperatūrai pakilus daugiau nei 37,5-37,8 °C, esant venų varikozei, taip pat reikia būti atsargiems sergantiems hipertenzija ir krūtinės angina. Tokiais atvejais geriau naudoti šiltas, o ne karštas voneles kojoms.

Pamirkius kojas karštoje arba šiltoje vonioje, nuplaukite jas šaltu vandeniu, tiks ir kontrastinio dušo procedūra – pakaitomis plaukite šaltu ir karštu vandeniu, sausai nuvalykite. Pėdas pamasažuokite, o išnagrinėjus biologiškai aktyvių taškų išdėstymą, galima teigiamai paveikti konkrečius organus arba tam tikras kūno dalis, minkant ir masažuojant šiuos taškus.

Tradicinė kinų medicina teigia, kad kojų vonelės žiemą – šildo, pavasarį – stiprina imunitetą, vasarą – gelbėja nuo karščio, o rudenį – stiprina kvėpavimo ir virškinimo sistemas.

Norint pagreitinti kraujotaką, pamirkykite kojas šaltoje vonelėje 3-5 min. Karštą vasaros vakarą tokia vonelė padeda nuvyti nemigą. Šalto vandens vonelės – puiki grūdinimosi procedūra. Vaikams ar sergantiems suaugusiems tokią procedūrą reikia pradėti nuo kambario temperatūros vandens, kasdien vandenį keičiant vėsesniu. Pagrindinė taisyklė – nedarykite ilgų pertraukų tarp grūdimosi procedūrų. Jei dėl kokių nors priežasčių negalėjote nepertraukiamai grūdintis, reikia viską pradėti iš naujo: nuo kambario temperatūros vandens.

Vaistažolių vonelių receptai pėdoms:

  • Kojų prakaitavimo mažinimui

Pasiruoškite nuovirą iš 1 litro verdančio vandens ir po 50 gramų susmulkintos gluosnio bei ąžuolo žievės, pavirkite apie 15 min. Palaukite kol pritrauks. Galima įdėti 5-10 ml propolio tinktūros. Šios vonelės kursas – ne mažiau 10 dienų po 20 min.

  • Šildanti vonelė

Šiltame vandenyje (apie 35 °C ) gerai išmaišykite saują druskos, galima įpilti kelis lašus eterinio aliejaus. Kojas vonelėje mirkykite apie 15 min.

  • Priešuždegiminio poveikio vonelė

2-3 valg. šaukštus susmulkintų lauro lapų užpilkite verdančiu vandeniu, uždenkite ir palaukite kol pritrauks. Nuovirą pilkite į šiltą vonelę. Ši vonelė pasižymi geru atpalaiduojančiu poveikiu bei skatina žaizdelių gijimą.

  • Universali vonelė kojoms

Užpilkite verdančiu vandeniu 1-2 valg. šaukštus susmulkintos melisos ir tokį pat kiekį ramunėlių. Palikite 5 min. Ištirpinkite vandenyje 1 valg. šaukštą jūros druskos, supilkite į žolelių nuovirą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų