Jei norite surinkti visus šiuos šermukšnių dovanojamus lobius, rinkite šermukšnius po pirmųjų rudeninių šalnų. Žinoma, kuo toliau nuo greitkelių ir automagistralių, kuo toliau nuo miesto ir pramonės centrų.
Šermukšnių uogas galima ir reikia naudoti kaip polivitaminų šaltinį, imunitetą stiprinantį maisto produktą, taip pat šermukšniai greitina medžiagų apykaitą, jaunina organizmą.
Tiek liaudies, tiek ir oficialioje medicinoje šermukšnių sultys bei nuovirai naudojami esant uždegiminiams procesams, norint sustiprinti kraujagysles, sureguliuoti virškinimo sistemos mikroflorą. Svarbus šermukšnių komponentas yra pektinai, kurie mažina žalingų dujų kaupimąsi žarnyne.
Kaip vartoti šermukšnius
1 šermukšnių šaukštą užpilti 300 ml vandens, troškinti ant vandens vonelės 30 minučių, tuomet palikti 10 minučių pastovėti ir nukošti. Tokį nuovirą gerti 4 kartus po 100 ml prieš valgį. Jis naudingas, kai trūksta apetito, kai persivalgoma, o taip pat ir profilaktiškai prieš peršalimo ligas.
2 šaukštus šermukšnių užplikyti 2 stiklinėmis virinto vandens, palikti 1 valandai, pridėti pagal skonį cukraus. Gerti 3-4 kartus per dieną. Šermukšnių nuoviras puikiai tinka kaip polivitamininė priemonė, sergant viduriavimu ar mažakraujyste.
Gaminkite uogienes – šis gardėsis bus tikrai naudingas. O virti uogienes labai nesudėtinga. Nuplautas uogas įleiskite keletui minučių į verdantį vandenį, užpilkite virintu sirupu ir palikite nakčiai. Ryte išvirkite uogienę: keletą kartų užvirinkite ir palikite. Kai sirupas taps tirštas, uogienė išvirus. Vienam kilogramui uogų reikia 1,7 kg cukraus ir 2 stiklinių vandens.
Valgykite šermukšnius bet kokiu pavidalu kasdien, ir pastebėsite, kaip stiprėja jūsų organizmas – juk rudens ir žiemos periodu mums taip reikia mineralų, mikroelementų, vitaminų.