Mes pastoviai skubame, bijome pavėluoti, atliekame darbus, netelpančius į mūsų darbo grafiką. Namo grįžtame pavargę, o kur dar vakarienė, neplauti indai, šeima...
Per dieną sukauptas nuovargis ir irzlumas gimdo naują nepasitenkinimo savimi ir aplinkiniais bangą. Mes pykstame ant namiškių, o šie atsilygina tuo pačiu. Taigi, stresas grįžta bumerangu. O juk mama mokė, jog į pyktį negalima atsakyti pykčiu, į šiurkštumą šiurkščiu žodžiu.
Optimistai išties rečiau serga, o taip pat ir lėtai senėja. Jei jau „suimti save į rankas“ neišmokė vaikystė, mokykitės tai padaryti dabar. Priešingu atveju, ligos garantuotos, o ir senatvė atsliūkins greičiau.
Stresas ir neigiamos emocijos sendina mus, atima grožį. Tačiau yra be galo daug receptų, kurie šalina ne tik stresą, bet ir jo padarinius.
Įvairios vonios ne tik naudingos mūsų odai, bet ir padeda atsipalaiduoti, pajusti malonumą. Vanduo šalina purvus, prakaitą, ir tuo pačiu ramina. Vonios su putomis, esant +36-37C, padeda lieknėti. Žolelių ir aliejų vonios gydo, ramina ir tonizuoja.
Pavyzdžiui, galite 1-2 kartus per savaitę išsimaudyti šalavijų vonioje, kuri turi priešuždegiminių savybių, gerina kraujotaką, mažina įvairius skausmus.
Odą ir nervus ramina liepų vonia: liepžiedžius užplikyti litru vandens ir palikti 1 valandai, nukošti ir supilti į vonią. Vandens temperatūra neturėtų viršyti +37C.
Ant veido galima dėti liepžiedžių nuoviro kompresą: suvilgyti marlę ir uždėti ją ant veido prieš arba po vonios. Nereikia praustis iki ryto.
Svarbiausias vaistas nuo nerimo – miegas. Jei negalite užmigti, jums padės taip pat žolelių arbata: imkite lygiomis dalimis mėtų, vaistinės ramunėlės, valerijono šaknies ir 1 arbatinį šaukštelį užpilkite 1 stikline vandens. Palikite 20 minučių, nukoškite ir gerkite tarp valgių.
Neturite nuotaikos? Suvalgykite per dieną 20-50 g tamsaus šokolado, valgykite medaus – jis teigiamai veikia nervus ir tuo pačiu odą. O jei medų su šiltu pienu gersite prieš miegą, miegosite kaip kūdikis.
Jei smarkiai daužosi širdis ir „nervai nelaiko“, užsiplikykite kmynų. 1 arbatinį šaukštelį kmynų sėklų užpilkite ½ stiklinės virinto vandens, palikite 20 minučių ir nukoškite. Gerkite po ½ stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.
Ir dar atminkite, jog kažkada mūsų močiutės, prosenelės ir netgi mamos dainavo! Dainavo siūdamos, skalbdamos, ruošdamos maistą ir besimaudydamos. Net ir mokslininkai įrodę, jog dainavimas labai naudingas, kadangi tonizuoja organizmą iš vidaus, uždega gyvenimo aistra akis, suteikia optimizmo, ir kas įdomiausiai – neleidžia odai senėti. Dainuokite ir gražėkite!