Kuo didesnis tikslas, tuo sunkesnis siekiamas rezultatas, tuo sunkiau mums ryžtis pradėti. Tad kaip susikaupti ir žengti tą pirmą žingsnį?
Sąžiningai atsakykite sau į klausimą: ką jūs šiuo metu darote ir ką renkatės? Kaip gyvenate? Ir ką galite padaryti „čia ir dabar“? Pradėkite jau dabar! Ir pastebėsite, kaip jaunėjate, sveikstate, o kūnas vis lengvėja.
Užsirašykite iš pradžių tokius teiginius (galite ir sugalvoti savo):
- Aš pradėsiu šypsotis.
- Aš patiksiu sau ir kitiems žmonėms.
- Į mane visi atkreips dėmesį.
- Aš dėvėsiu patrauklius drabužius.
- Aš tapsiu patraukli / patrauklus.
- Aš tapsiu linksma / linksmas.
- Mano gyvenimas taps ryškus.
O dabar pakartokite šiuos teiginius. Lėtai, išklausydami savo kūno reakciją. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriuos teiginius tikrai sudėtinga pasakyti. Jei jaučiate įtampą, sakydami tam tikrus teiginius, vadinasi, radote savo silpnas vietas, kurias reikia taisyti ir gydyti.
Kai atlikote šį pratimą, surašykite tuos pačius teiginius esamajame laike:
- Aš šypsausi – sau, žmonėms, gyvenimui.
- Aš sau patinku, kaip ir kitiems žmonėms.
- Aš esu lengvas / lengva.
- Aš linksmas / linksma.
- Mano gyvenimas ryškus.
Atsisėskite patogiai, atpalaiduokite savo kūną ir lėtai kvėpuodami ištarkite esamojo laiko teiginius. Geriausiai būtų, jei kiekvienas žodis harmoningai įsipintų į jūsų alsavimą. Stebėkite savo kūną ir nuotaiką.
Štai – jūsų pirmas žingsnis ir atliktas!
Kas gi atsitiko? Kiekvienas turi savo asmeninį įvaizdį. Savo kūno. Savo galimybių ir gebėjimų. Tačiau jis yra užgožtas mūsų nepasitenkinimo savimi, kritiško požiūrio į kūną, nejautros tikriems jausmams. Jei būtų kitaip, jūs nejaustumėte diskomforto ar nepasitikėjimo savimi, jūs girdėtumėte, kaip kūnas šnabžda – jūs nuostabūs! Ir nereikėtų savo nepasitenkinimo užkąsti eiline bandelių porcija.
Jei vis dėlto sakydami jaučiate, kad netikite tuo, ką sakote, tuomet teiginius keiskite į „noriu tapti...“ Lašas po lašo ir akmenį pratašo – net nepastebėsite, kaip būsimasis laikas pasikeis į esamąjį.