Česnakas – naudingas ar žalingas?

Česnakas – vienas iš seniausių augalų, kuris buvo žmonių „prijaukintas“. Nuo senų senovės česnakas vartojamas gaminant maistą ir gydant įvairias ligas. Dar iki šių dienų česnakas nėra praradęs savo aktualumo ir yra pripažįstamas tarp paprastų žmonių, žiniuonių ir gydytojų.
cesnakas
cesnakas / Mi Riza, Flickr.com

Dėl savo unikalių gydomųjų savybių, česnakas yra ypač vertinamas. Ligų, su kuriomis kovoja aitrusis sargas, sąrašas yra labai ilgas ir prasideda nuo paprasčiausios slogos pasibaigiant ateroskleroze.

Vis dėl to šis natūralus antibiotikas turi ir savo „bet“. Česnakas gali neigiamai paveikti kitų farmakologinių preparatų veikimą.

Pagal amerikiečių tyrimo duomenis, česnakas, vartojamas maiste, mažina antiretrovirusinių vaistų efektyvumą. Tai preparatai, kurie padeda kovoti prieš ŽIV. Jei vienu metu gersite vaistus ir valgysite česnaką, vaistai iš kraujo pasišalins 51 proc. greičiau nei įprastai. Tai reiškia, kad gydymasis nuo ŽIV bus visiškai neefektyvus, nes kraujyje neliks reikiamos vaistų koncentracijos. Ir tokiu atveju ŽIV virusas toliau plėsis ir dauginsis organizme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis