Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Granatai – sveika ir... seksualu!

Kalėdos praėjo – ir mandarinai, atrodo, prarado savo patrauklumą: nupuošus eglutes jų aromatas vilioja kur kas mažiau. Pats metas pasiieškoti alternatyvos – vaisių, kuriuos būtų galima pakramsnoti nebūgštaujant dėl papildomų kilogramų. Kodėl gi nepabandžius granatų? Pasak mitybos specialistų, jie ne tik naudingi sveikatai, bet ir didina libido!
Granatai
Granatai / Flickr.com

Kuo naudingi granatai? Štai keletas efektyvių būdų, kaip skanėstą paversti patikimu vaistu:

Didina hemoglobiną. Granatas – vienas geriausių natūralių ginklų kovojant su anemija. Esant mažakraujystei rekomenduojama gerti po 0,5 stiklinės granatų sulčių 3 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio.

Dezinfekuoja burnos ertmę ir gerklę. Granatų nuoviras arba sultys vartojamos ir gerklei skalauti (pvz. sergant angina ar faringitu), taip pat burnos ertmei dezinfekuoti (sergant gingvitu, stomatitu). Granatuose esantys taninai mažina skausmą, o organinės rūgštys naikina infekciją.

Reguliuoja cukraus kiekį. Granatų vaisiai – vieni iš nedaugelio produktų, kuriuos ne tik galima, bet netgi rekomenduojama valgyti diabetikams. 60 lašų granatų sulčių 4 kartus per dieną, prieš valgį, jau po 3 dienų gerokai sumažins cukraus kiekį kraujyje.

Šalina radiaciją. Granatų sultys taip pat naudingos visiems, kas dirba su radioaktyviaisiais izotopais arba gyvena padidintos radiacijos zonoje.

Gydo odą. Jei jūsų oda riebi, kamuoja jaunatviniai spuogai ar pūlingi išbėrimai, pasidarykite kaukę iš orkaitėje padžiovintos ir į miltelius sumaltos granatų žievės, sumaišytos su alyvuogių aliejumi. Kaukę laikykite šaldytuve, tepkite ant odos 1-2 kartus per savaitę.

Mažina kraujospūdį. Granatų sėklytės labai švelniai mažina arterinį kraujospūdį. O jei išdžiovinsite ir sumalsite granato vaisiuje esančias pertvarėles bei įbersite jų į arbatą – turėsite puikaus gėrimo, raminančio nervų sistemą, padedančio atsikratyti nerimo ir nemigos.

Didina hormonų aktyvumą. Granatų sėklytėse yra aliejų, kurie atkuria hormonų pusiausvyrą organizme. Todėl valgant šiuos vaisius sėklyčių geriau neišspjauti – suvalgykite jas kartu su sultingu minkštimu, ypač jei jus kamuoja mėnesinių skausmai, migrena, klimakso simptomai.

Malšina uždegimą. Sergant įvairiomis uždegiminėmis ligomis (inkstų, kepenų, ausų, akių, sąnarių, ginekologinių organų), padeda granato žievės nuoviras. 2 arbatinius šaukštelius sutrintos žievelės užpilkite 1 stikline karšto vandens, pakaitinkite vandens vonelėje 30 minučių, perkoškite, nuspauskite ir atskieskite virintu vandeniu iki stiklinė ir vėl bus pilna. Gerkite po 50 g 2-3 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgio.

Kaip valgyti granatą?

Ne paslaptis, kad granato vaisių valgyti nėra patogu. Todėl ant vaišių stalo jis paprastai ir nededamas. Bet jei patiektumėte jį ne visą, o jau išdarinėtą atskirais grūdeliais – galėtumėte suteikti naujų atspalvių savo įprastiems patiekalams. Granato grūdelių galima berti ant pusryčių košės, į vaisių sultis, arbatą. Juodajai arbatai granatai suteikia ypač išraiškingų skonio niuansų. Puikiais deriniais laikomi granato ir braškių arba granato ir mango duetai. Granato grūdelių galima berti ir į daugelį sriubų, salotų, jais puošiami desertai ir tortai.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų