Grikiai – gana sotus patiekalas, tad ir badauti netenka. Tačiau ne visi grikius mėgsta. O dėl angliavandenių kiekio, pirmuosius rezultatus galima išvysti tik po keleto dienų.
Dietos privalumai ir trūkumai
Grikių valomosios savybės leidžia atsikratyti dermatologinių problemų, sutvarkyti veido odą, plaukus ir nagus, o grūduose esantys geležis, kalis, magnis, kalcis, B, PP vitaminas stiprina kraujagyslių sieneles ir saugo organizmą nuo streso.
Ruošiant grikius dietai negalima berti cukraus ar druskos. Tik tokiu būdu iš organizmo yra šalinami šlakai ir nereikalingas vanduo. Organizmui negaunat druskos, galimas galvos skausmas arba žemas spaudimas. Todėl prieš tai reikėtų pasitikrinti savo sveikatą.
Cukrus mums reikalingas sėkmingam darbui, todėl gana greitai galite suvokti, jog reakcija silpnėja ir vis dažniau norisi saldėsių. Padėkite sau: stiklinėje vandens ištirpinkite šaukštelį medaus ir išgerkite.
Dietos nutraukimą išgelbėsite ir su džiovintais vaisiais, tačiau ne daugiau nei 100 g per parą.
Svarbiausiai – daug gerti, nes būtent vanduo šalins iš organizmo visas žalingas medžiagas ir greitins medžiagų apykaitą. Reikalingi multivitaminai.
Užbaigus dietą, reikėtų toliau laikytis sveikos mitybos režimo, kitaip vėl priaugsite svotio. Nereikėtų persivalgyti, smaguriauti ir valgyti riebų maistą, o taip pat užkandžiauti prieš naktį.
Grikių ir kefyro dieta – efektyvi lieknėjimo dieta
Kaip paruošti? Stiklinę grikių kruopų užpilkite virintu vandeniu ir palikite nakčiai. Virti nereikia. Ryte nupilkite vandenį – ir jau galite valgyti. Ją reikėtų suvalgyti be druskos, prieskonių ir padažų. Galima užsipilti ir 1 proc. riebumo kefyro, bet ne daugiau nei 1 litro per dieną. Negalima valgyti 3-4 valandas iki miego, o jei norisi užkąsti, išgerkite per pusę su vandeniu atskiestu kefyru.
Galima kruopas neužplikyti, bet virti. Tačiau tokiu būdu maistas netenka mikroelementų ir vitaminų. Kad ir kokį variantą pasirinksite, nesūdykite ir negardinkite sviestu.
Dieta: Nevalgius iš ryto išgerkite karšto vandens su šaukšteliu medaus ir dviem skiltelėmis citrinos. Suvalgykite trečdalį paruoštos grikių košės. Ją galite gerti ir su natūraliomis daržovių sultimis: moliūgų, burokėlių, pomidorų be druskos ir cukraus. Per pietus ir vakarienę suvalgykite likusią košę.
Grikių košė su sultimis skirta 7-10 dienų.
Nevalgius išgerkite stiklinę šilto vandens – tai padės skrandžiui geriau virškinti. Suvalgykite trečdalį grikių košės praėjus dviems valandoms po prisižadinimo. Praėjus valandai po pusryčių išgerkite šviežiai spaustų greipfrutų sulčių. Dar po dviejų – burokėlių ir morkų sulčių.
Pietums suvalgykite trečdalį košės. Po valandos – salierų ir agurkų sultys. Likus pusvalandžiui iki vakarienės išgerkite kopūstų ir obuolių sulčių. O vakarienei pabaikite valgyti grikius. Vakarienė turėtų būti ne vėliau nei 18 val. Prieš miegą išgerkite šviežių apelsinų sulčių.
Sultys turi būti šviežiai spaustos ir be konservantų, be cukraus ir druskos. Jas galima keisti ir gerti pagal savo skonį, o galima kaitalioti ir su žolelių arbatomis su šiek tiek citrinų sulčių.
Grikių iškrovos dieta
Iškrovos dienai galite pasirinkti ir grikius. Derindami grikius su kefyru, valote organizmą ir gerinate bendrą jo būklę.
Stiklinę grikių košės užplikykite dviem stiklinėmis karšto vandens ir palikite visai nakčiai. Košę padalinkite į tris dalis: pusryčiams, pietums ir vakarienei. Tarp maisto išgerkite vieną litrą kefyro per dieną.
Galite pasimėgauti ir energetiniu saldėsiu: vieną šaukštą nevirtų grikių sumalkite su vienu šaukštu kedro riešutų. Į šią masę įdėkite pusę šaukštelio medaus ir viską išmaišykite.