Iš pradžių rodos, kad grikiai dietai nėra tinkamas produktas: juk 100 g sausų grikių yra 329 kkal, kai tarkim agurke – tik 15 kkal. Tačiau agurkais sotus nebūsi, o štai grikiuose daug baltymų ir angliavandenių. Be to, čia daug P ir PP, B grupės vitaminų, kurie gerina plaukus, odą ir nagus, taip pat padeda organizmui kovoti su stresu. Organizmas iš grikių gerai įsisavina fosforą ir kalcį, jodą, cinką, kobaltą, nikelį ir varį, o taip pat citrinų, obuolių rūgštis. Ląstelienos grikiuose yra dvigubai daugiau nei ryžiuose, avižose ar rugiuose.
Grikiuose yra labai daug medžiagų, reikalingų normaliam organizmo funkcionavimui. Nenuostabu, kad grikių dieta turi labai daug privalumų. Ji paprasta ir pigi, be to, ji greita. Laikantis šios dietos galima netekti apie 5 kilogramų per savaitę. Tiesa, ištisai valgyti grikius nerekomenduojama – užtenka tokios dietos laikytis savaitę, o po to padaryti mėnesio pertrauką.
Grikių dietai jums reikės tik grikių, užplikytų iš vakaro (viena stiklinė grikių užplikoma 2 stiklinėmis vandens). Taip paruoštos kruopos priverčia organizmą dirbti: jam reikia daugiau energijos virškinimui, be to, taip įsisavinama daugiau naudingų medžiagų.
Laikantis dietos galima gerti 1 proc. riebumo kefyrą, tačiau ne daugiau nei litrą per dieną. Taip pat galima gerti mineralinį vandenį, žaliąją arbatą ir dietologai rekomenduoja vartoti multivitaminus.
Paskutinis valgymas turi būti bent keturios valandos prieš miegą, o dar geriau – šešios. Tačiau jei jums sunku išlaikyti tokį laiko tarpą, valandą iki miego išgerkite pusę stiklinės kefyro – jis numalšins jūsų alkį.
Grikių dieta – be gliutenų, joje nėra glitimo. Dietos metu valosi kepenys, oda, žarnynas. Ji gerina medžiagų apykaitą, šalina šlakus, todėl naudinga net ir tiems, kurie nesiruošia lieknėti. Tik atminkite, kad ruošiant grikių košę negalima jos gardinti padažais, druska, prieskoniais: druska sulaiko vandenį organizme, o prieskoniai tik žadina apetitą. Jei dėl druskos trūkumo jums svaigsta galva, tuomet šiek tiek pasūdyti paruoštus grikius galite.
Jei dirbate protinį darbą, pasmaližiaukite šaukšteliu medaus – šiuo atveju kalorijų bijoti nereikia, nes visa gliukozė nukeliaus į smegenis. Galite medų sučiulpti arba ištirpinti stiklinėje vandens.
Kad ir kokia grikių dieta būtų gera, dauguma žmonių jos laikosi tik tris dienas, nes valgyti vien grikius daug kam atsibosta. Jei taip atsitiko ir jums, po kelių dienų galite suvalgyti keletą nesaldžių vaisių, šaukštelį medaus ar žalumynų.
Grikių dietos negalima laikytis nėščioms ir maitinančioms motinoms, taip pat ji netinka turintiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opą. Iš dietos reikėtų išeiti ramiai, nesurengiant pilvui šventės. Po truputį galima valgyti daržoves, įtraukiant žuvį, vištieną ir vaisius.
Pirmomis dešimt dienų po monodietos skaičiuokite, kad per dieną neviršytumėte 1500 kkal. Tuomet galėsite valgyti viską ir tuo pačiu užtvirtinti gautą rezultatą.
Grikių dietos privalumai:
- Efektyvumas;
- Nejaučiamas nuovargis ir silpnumas;
- Nejaučiamas alkis, kadangi grikiai yra kaloringi;
- Dažnu atveju pagražėja oda, sumažėja celiulitas.
Grikių dietos trūkumai:
- Organizmas negauna druskos ir cukraus, todėl galimi galvos skausmai;
- Būtina gerti daug vandens, kuris šalina iš organizmo ne tik šlakus, bet ir naudingas medžiagas. Todėl į pagalbą siūlomi multivitaminai;
- Dietos sunku laikytis dėl riboto maisto raciono.