Kiekvienos sultys savaip veikia organizmą. Sulčių poveikį galima išskirstyti į keletą grupių: priešuždegiminės ir antiseptinės (granatų, obuolių), šlapimą varančios (abrikosų, arbūzų, vynuogių, kriaušių), laisvinamosios (slyvų, melionų, abrikosų), stiprinančios (granatų, juodųjų serbentų) ir tonizuojančios (braškių, persikų).
Obuolių. Jose daug geležies, todėl obuolių sultys naudingos sergant mažakraujystei. Jos puikiai šalina akmenis iš inkstų ir valo organizmą nuo šlakų. Obuolių sultys nepakeičiamos ir kenčiantiems nuo kvėpavimo takų ligų – jos valo kvėpavimo sistemą.
Ananasų. Šiose sultyse slypi bromelinas – natūralus riebalų degintojas. Ir to užtenka pamėgti ananasų sultis. Be to, jos puikiai gydo kepenų ligas ir gydo anginą.
Kriaušių. Reikalingos tiems, kurie turi problemų su kraujotakos sistema. Šalina tynimus ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis.
Vynuogių. Teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, neleidžia susidaryti trombams. Neseni tyrimai įrodė, kad nėra geresnės profilaktikos priemonės nuo širdies priepuolių.
Abrikosų. Turtingos kaliu, stiprina širdies raumenis ir šalina nereikalingą skystį iš organizmo. Tiesa, abrikosų sultyse gana daug cukraus, todėl jos nerekomenduotinos storuliams ir diabetikams.
Vyšnių. Stiprina kraujagyslių sieneles. Naudingos sergant mažakraujyste, nes vyšnių sultyse yra geležies ir folio rūgšties. Tačiau vyšnių sulčių nereikėtų perdauginti – gali padidėti rūgštingumas ir atsirasti skrandžio opa.
Slyvų. Labai naudingos žmonėms, kenčiantiems nuo skrandžio ir virškinamojo trakto ligų. Slyvų sultyse daug kalio, kuris šalina iš organizmo vandenį ir druskas.
Apelsinų. Puikus skonis, daug C vitamino ir tai lyderių lyderis tarp sulčių. Jis kelia tonusą, grąžina mus į gyvenimą po sunkios darbo dienos. Gydytojai rekomenduoja gerti apelsinų sultis sergant: infekcija žus esant tokiam vitaminų kiekiui.