Iš tikrųjų kankintis ir kentėti nereikia. Reikia tik pagalvoti, ką mes darome ne taip ir ką reikia daryti teisingai. Kaip prisiversti valgyti mažiau?
Pats paprasčiausias sprendimas – sumažinti valgymo kiekį. Juk viskas labai paprasta: kup mažiau valgai – tuo mažiau suvalgai. O kaip viskas vyksta iš tikrųjų?
Dauguma pasirenka nevalgymą darbe. Labai patogu: pasiimi papildomą darbą ir nėra kada pavalgyti. Tačiau organizmo taip lengvai neapgausite. Toks nevalgymas peraugs į didžiulį alkį vakarienės metu – o jūs net nepastebėsite, kai suvalgėte daugiau nei reikėjo.
Esmė ta, kad mūsų ląstelėse yra fermentas, kuris padeda susintetinti riebiąsias rūgštis. Po keleto bado valandų šio fermento veikla suaktyvėja. Organizmas gauna signalą apie sunkumus ir galimybę susilpnėti, todėl puola rūpintis atsargomis ir taip išsprendžia kylančią problemą. Taigi, atsisakę pietų, jūs rizikuojate dar greičiau sustorėti.
Norėdami lieknėti, pradėkite valgyti reguliariai. Reguliarumas yra tik įprotis, garantuojantis jūsų sveikatą. Jei turite problemų su skrandžiu ar žarnynu, geriau laikykitės griežto laiko režimo ir darykite vienodus laiko tarpus tarp maitinimosi. Jei problemų neturite, valgykite tuomet, kai pajuntate tikrąjį alkį. Tik nemaišykite jo su troškuliu!
Labai svarbu ir netgi svarbiausias aspektas, kokius produktus jūs valgote ir kokiais kiekiais. Labai dažna klaida – tai užkandžiavimas bandelėmis, saldainiais, sausainiais ir kitu maistu. Taip valgant organizmas gauna per daug angliavandenių, kurių nėra kur dėti. Tiksliau, angliavandeniai nusėda riebalų pavidalu pilvo, talijos ir šlaunų srityse.
Geras patarimas „nepersivalgyti prieš miegą“. Tačiau kaip gi to pasiekti realybėje? Grįžęs iš darbo pavargęs žmogus sėda prie stalo ir vakarieniauja. Tuomet atliekami smulkūs buities darbai ir žmogus eina ilsėtis prie televizoriaus. Praėjus keletui valandų apie save praneša skrandis: koks dar miegas, jei valgyti norisi vis daugiau ir daugiau. Ir nelygioje kovoje šaldytuvo „tvirtovė“ būna užimta.
Kokia yra tiesa? Nereikia savęs riboti formaliais nurodymais. Paprasčiausiai stenkitės nevalgyti vienu prisėdimu visko, ką randate ant stalo priešais jus. Apgalvokite kiekvienos dienos meniu ir nepirkite papildomų maisto produktų, kad jie jums „nebadytų“ akių. Valgykite, kiek norite, tačiau prieš tai nuspręskite, ką ir kiek valgysite.
Žinoma, kad kovojant su antsvoriu reikia valios. Tačiau valia ir kankinimasis yra visiškai skirtingi dalykai. Mums vadovauja chemija, todėl reguliavimo komandos šiek tiek vėluoja. Kada organizmas gauna pakankamai maisto ir atsiranda sotumo jausmas praeina šiek tiek laiko. Turėkite tai omeny ir darykite planuokite savo mitybą protingai.