Pagrindinė galvos skausmo priežastis – dehidratacija. Alkoholis paprasčiausiai išplauna hormoną, atsakingą už vandens kiekį organizme. Dėl to kepenys negali funkcionuoti normaliai ir visas skystis yra pašalinamas su šlapimu. O štai galvoje tuo metu plečiasi kraujagyslės, todėl galvos skausmas – dažnas pagirių palydovas.
Blogą koncentraciją ir susitelkimą „dovanoja“ acetaldehidas, pažeidžiantis ir DNR ląsteles. Pergėrus alkoholinių gėrimų neįmanoma gerai išsimiegoti, o tai irgi neigiamai veikia koncentraciją.
Netenkant jėgų atsiranda bloga nuotaika. Taip pat blogai nuotaikai turi įtakos miego, hormono serotonino trūkumas, sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje.
Ištinę vokai neduoda ramybės ne tik moterims. Vis dėlto, šie tynimai visiškai nesusiję su skysčio pertekliumi. Atvirkščiai, organizmui trūkstant skysčių, jis pradeda tinti. O vokai ištinsta dėl išsiplėtusių kraujagyslių.
Sausumas ir nemalonus prieskonis burnoje liudija apie „linksmai“ praleistą laiką. Vėlgi – šis sausumas atsiranda dėl skysčių trūkumo. Prieskonis – dėl užkandžių gausos, įvairovės, dantų nešveitimo ir surūkytų cigarečių kiekio.
Esant pagirioms žmogus pasidaro jautrus aukštiems ir garsiems garsams, taip pat ryškiai šviesai. Esmė ta, kad alkoholis veikia kaip stiprūs raminamieji. Organizme alkoholis iššaukia ypatingą reakciją, kai neleidžiama prarasti sąmonės. Smegenis tuomet įjungia ir padidina nervinės sistemos jautrumą. Todėl po švenčių dar ilgai nervinė sistema negali nuraminti organizmo – alkoholis dažnai veikia ne prislėgta nuotaika, bet hiperaktyvumu.
Širdis taip pat kenčia pagirių metu. Vartojant alkoholį padažnėja širdies plakimas. Reguliariai vartojant alkoholį galima pažeisti širdies raumenį ir rimtai susirgti širdies ligomis.
Galvos svaigimą ir prakaitavimą iššaukia acetaldegidas. Jis gana ilgą laiką išlieka organizme po alkoholio vartojimo. Paprasčiausiai kepenys nespėja skaidyti alkoholio.
Pakilusi temperatūra perspėja apie tai, jog alkoholis paveikė organizmo hormonų balansą.
Alkoholis dirgina skrandį ir jo vidinę plėvelę, todėl dažnai po alkoholio vartojimo pykina.
Sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje ir dehidratacija iššaukia bendrą organizmo nusilpimą, kurį gali lydėti spazmai galūnėse.
Jei norite ir gerai pašvęsti, ir nebijoti rytinių pasekmių, laikykitės keleto rekomendacijų.
Prieš vakarėlį pavalgykite. Maistas turi būti kietas (mėsa, bulvės), tik toks maistas lėtina alkoholio įsiskverbimą į audinius. Negerkite kavos ar juodos arbatos, nes šie gėrimai taip pat dehidratuoja.
Gerkite kiek galima daugiau vandens – tai leis kompensuoti vandens trūkumą organizme.
Venkite tamsių gėrimų: viskio, romo, raudono vyno.
Nepaisant visko, ryte stenkitės suvalgyti maisto, turinčio angliavandenių. Tai leis padidinti cukraus kiekį kraujyje.
Rytą pradėkite nuo pasivaikščiojimo, nes judėjimas padės susitvarkyti su vidiniu silpnumu ir skausmu raumenyse.
Pats geriausias būdas išvengti pagirių – išsimiegoti.