1. Vaisiai. Švieži vaisiai ir mikrobangų krosnelė – tikrai nesuderinama. Daugelis jų po tokios šilumos procedūros sutęžta, praranda formą, o vynuogės ir razinos sprogsta, aptaškydamos krosnelės sieneles sunkiai nuvalomu minkštimu.
2. Aitrieji pipirai. Juose esantis kapsaicinas – kartumo suteikianti medžiaga – aukštoje temperatūroje išgaruoja, o iš jos susidarę garai kelia pavojų jūsų sveikatai.
3. Kiaušiniai. Veikiamas mikrobangų, kiaušinis po lukštu įkaista iki itin aukštos temperatūros ir... mikrobanginės krosnelės viduje išgirsite šlapio sprogimo garsą. O paskui ilgai teks šveisti krosnelės sieneles – prikepęs trynys nusivalo ne taip jau lengvai.
4. Metaliniai indai. Šildomi mikrobangų krosnelėje jie pradeda kibirkščiuoti, o jei indas pagamintas iš aliuminio – gali netgi užsidegti.
5. Vanduo. Geriau nemėginkite jo užvirinti mikrobanginėje krosnelėje. Vanduo paprasčiausiai neužvirs, nes indo paviršius liks vėsus.
6. Duona. Nors šiltos duonos skonis – išties nepakartojamas, šildyti jos mikrobangų krosnelėje nepatartina. Jau po 10 sekundžių jūsų riekelė išteš, o jei šildysite visą kepalą – tokia duona greičiau ges. Duonos džiūvėsius geriau gaminti orkaitėje.
7. Plastikiniai indai. Paprastas plastikas, kaitinamas mikrobangų krosnelėje, lydosi. Tiesa, esama plastikinių indų, kuriuos galima kaitinti krosnelėje – tačiau ant jų privalo būti apie tai informuojantis ženklas. Jei tokio nėra – indas mikrobangų krosnelei netinka.
8. Kempinė. Naudingų patarimų skiltyse dažnai rekomenduojama mikrobanginėje krosnelėje 30 sekundžių pakaitinti virtuvės kempinėlę – esą taip ji dezinfekuojama. Mikrobai po tokios procedūros gal ir pražūsta, tačiau atidarius krosnelės duris po virtuvę pasklis toks dvokas, kad tikrai vargu ar norėsite tą kempinėlę naudoti toliau.