Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ko suvalgyti, kai nėra nuotaikos?

Dažnai girdime sakant, kad šokoladas (ledai, tortas, plakta grietinėlė) – geriausias antidepresantas. Ar tikrai?
Nuotaika lėkštėje
Nuotaika lėkštėje / Flickr.com

Mitybos specialistai pastebėjo, kad tam tikras maistas išties padeda normalizuoti savijautą patiriant stresą, apėmus liūdesiui ar išgyvenant kitas neigiamas emocijas. Svarbiausia – pasirinkti tai, kas tinka ir vengti produktų, kurie kėsinasi padaryti meškos paslaugą.

Stresas. Jums geriausiai tiks pilno grūdo makaronai, kuriuose yra magnio, galinčio sumažinti organizmo atsaką į stresą. Makaronus galite pagardinti lašiša, kurioje yra riebiųjų omega-3 rūgščių. Moksliškai įrodyta, kad šios rūgštys padeda sumažinti nerimo simptomus. Patiekite makaronus su lapinėmis salotomis arba šviežiomis daržovėmis – jose esantis vitaminas C taip pat padės duoti deramą atkirtį stresui.

Pyktis. Kai prieš akis, atrodo, kas mojuoja raudona skraiste, nugesinkite aistrą žalia spalva. Pavyzdžiui, puodeliu žaliosios arbatos – tai padės atsipalaiduoti. Žaliojoje arbatoje yra nuotaiką subalansuojančių antioksidantų, kurie padeda išlaikyti ramybę, mąstyti aiškiau ir racionaliau užuot aklai pasidavus emocijoms.

Slogi nuotaika. Tik nepamirškite pusryčių! Net jei nėra jokio noro teptis sumuštinį ar kepti kiaušinienę. Pasak mitybos specialistų, jums tikrai užteks ir dubenėlio pusryčių dribsnių. Dar geriau – kokia nors košė. Grūdų produktai gerina virškinimą, o šis proziškas procesas, kaip bebūtų keista, yra glaudžiai susijęs ir su mūsų nuotaika.

Negatyvus mąstymas. Jei jus aktyviai atakuoja mintys „iš to nieko neišeis“, „argi kam nors tai svarbu?“, „kam stengtis, jei niekam nerūpi“ – dėmesio! Valgomo vaisto nuo tokios būsenos nėra. Tačiau, pasak statistikos, kaip tik pajutus šią nuotaiką labiausiai linkstama prisikimšt nesveiko, bet laikinai komfortą suteikiančio maisto – ledų, saldainių, šokolado, traškučių. Venkite šios klaidos ir ieškokite su maistu nesusijusių būdų atsipalaiduoti bei nuotaikai pakelti: pasiklausykite mėgstamos muzikos, išeikite pasivaikščioti, susitikite su draugais.

Stinga motyvacijos. Jūsų energija, regis, nuslopo iki minimumo. Kaip ją pakrauti? Svarbiausia – venkite dirbtinai kelti energiją taure vyno ar stikleliu brendžio. Alkoholis, dažnai tokiose situacijose atrodantis kaip puikus būdas šiek tiek atsipalaiduoti ir pakelti ūpą, suveiks visai ne taip, kaip tikitės – greičiausiai tik dar labiau pakels apetitą ir atvers dar didesnę emocinę tuštumą. Šiuo atveju geriausia būtų imtis fizinės veiklos. Nors būtent jos tikriausiai norite mažiausiai. Ir vis dėlto aktyvūs kūno judesiai skatina kraujo apytaką, viso organizmo ląstelės gauna daugiau deguonies, ir netrukus pajusite augančią energiją bei gerėjančią nuotaiką.

Apėmė snaudulys. Jei tokia būsena pasireiškė popiečio valandomis, labai tikėtina, kad jūsų kūne nukrito cukraus kiekis. Kilstelėkite jį maistu, kuriame gausu maistinių skaidulų ir baltymų. Venkite rafinuoto cukraus ir lengvai įsisavinamų angliavandenių – jie privers cukraus kiekį šoktelėti iki padebesių, o paskui taip pat greitai ir vėl smukti. Jūsų pasirinkimas turėtų būti riekelė pilnagrūdės duonos su varškės užtepu ar sauja riešutų. O jei snaudulys apėmė todėl, kad jums iš tiesų trūksta miego – šį vakarą eikite į lovą kiek anksčiau nei įprastai, kad kompensuotumėte organizmui miego deficitą. Nepamirškite, kad miego trūkumas sutrikdo jūsų apetitą reguliuojančių hormonų pusiausvyrą, jums dažniau norisi užkandžiauti, kūnas ima lėčiau deginti su maistu gautas kalorijas.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos