Organizmas reaguoja į kažkokios medžiagos trūkumą ir iššaukia tam tikrus pakeitimus. Jei nėštumas – savaime suprantama priežastis, kitu atveju toks potraukis gali reikšti medžiagų apykaitos sutrikimus ar ligos pradžią.
Bananuose yra daug kalio, ir jei jūs galite valgyti bananus vieną paskui kitą, vadinasi, organizmui trūksta kalio. Priežastis gali būti šlapimą varantys vaistai arba hormoniniai preparatai.
Jums patinka citrinos? Čia kalbame ne apie skiltelę arbatoje, o apie vaisiaus suvalgymą „vienu prisėdimu“. Sutikite, citrusinių vaisių mėgėjų nėra tiek daug. Rūgštaus vaisiaus poreikis gali signalizuoti apie tulžies pūslės arba kepenų problemas.
Žmonės, turintys aukštą cholesterolio lygį kraujyje, labai mėgsta obuolius. Trys-keturi obuoliai – tai yra norma, tačiau yra ir tokių, kurie gali suvalgyti 3-4 kilogramus per dieną. Organizmui reikia kalcio, magnio, fosforo ir kalio.
Obuolius mėgsta ir kenčiantys nuo hipercholesterolemijos ir kitų širdies ligų, kadangi obuoliuose esančios amino rūgštys bei elementai stiprina širdies raumens darbą.
Vienas iš jūrų gėrybių – jūros kopūstai, nors ir negausiai valgomas mūsų kraštuose. Tačiau jei staiga nei iš šio, nei iš to užsimanysite šio maisto, atkreipkite dėmesį į endokrinologines ligas bei išsitirkite skydliaukę. Jūros kopūstai turtingi jodu, kurio deficitas ir iššaukia endokrinologinius negalavimus.
Įprastą baltąjį kopūstą mėgsta pagraužti, kenčiantys nuo skrandžio darbo sutrikimų. Riebalų trūkumas organizme skatina valgyti daugiau kiaušinių.
Nedažnai suaugusiems patinka pienas ir pieno produktai, tačiau jei geriate ir valgote daug, jums trūksta kalcio, todėl verta pasitikrinti dėl druskų kaupimo ir osteoparozės. Ledų poreikis net ir žiemos metu būna toks stiprus, kad nesulaiko niekas? Pasitikrinkite, ar jums netrūksta kalcio.
Be to, pienas – tai ne tik kalcis. Jame yra ir daug aminorūgščių: triptofano, lecino, lizino. Triptofanas ramina, todėl būtinas žmonėms su silpna nervine sistema, dažnai kenčiantiems nuo streso.
Lengviausias būdas – nueiti į vaistinę ir pasitarti su vaistininku. Šiek tiek sudėtingesnis – išklausyti savo organizmo, nes jis tikrai neklysta. Įsiklausykite, ką sako jūsų kūnas ir išvengsite bet kokių negalavimų.