Kodėl reikia detoksikacijos lieknėjant?

Stojus į kovą su antsvoriu, visos jėgos nukreipiamos į kuo spartesnį apimčių mažinimą. Tačiau tuo pat metu pamirštama, kad organizmas lieknėjimo metu patiria didžiules apkrovas. Kai žmogus lieknėja, visi toksinai, susikaupę riebalų ląstelėse, patenka į kraują. Sparčiai lieknėjant neišvengiamai prasideda didesnė ar mažesnė organizmo intoksikacija.
Toksinus galima valyti ir probiotikais
Toksinus galima valyti ir probiotikais / Ashley Steel, Flickr.com

Kaip vyksta natūrali detoksikacija?

Organas, atsakingas už visų į mūsų organizmą patenkančių toksinų šalinimą – kepenys. Idealiu atveju, pasitelkusios į pagalbą įvairiausius fermentus, kepenys perdirba kenksmingas medžiagas, kurios tik patenka į kraują, ir pašalina jas iš organizmo. Bent jau taip turėtų būti. Tačiau dėl prastų ekologinių sąlygų, žalingų įpročių, netaisyklingo gyvenimo būdo ir kitų organizmo veiklą palengva trikdančių reiškinių, daugelio žmonių kepenys funkcionuoja ne taip gerai, kaip buvo sumanyta gamtos. O štai toksinų į kraują patenka tikrai daug. Taigi kas nutinka tada?

Kai į organizmą patenka pernelyg daug toksinų, jis pradeda šiuos teršalus tiesiogine prasme sandėliuoti įvairiose kūno vietose – audiniuose, be kurių organizmas, bent jau teoriškai, galėtų kuo puikiausiai apsieiti. Taigi visų pirma – riebaliniame audinyje. Kai žmogus lieknėja (beje, visai nesvarbu, kaip: prakaituoja sporto salėje, laikosi dietos ar vartoja lieknėjimui skirtų maisto papildų), visi toksinai, kurie yra susikaupę riebalų ląstelėse, patenka į kraują. Sparčiai lieknėjant organizmas gali ne juokais apsinuodyti, dėl ko pablogėja savijauta: pradeda svaigti galva, ima pykinti, juntamas silpnumas.

Kaip valyti organizmą nuo toksinų?

Štai kodėl prieš pradedant lieknėti, o dar geriau – ir lieknėjimo procese, rekomenduojama valyti organizmą nuo toksinų, atlikti detoksikaciją. Esama keleto patikrintų būdų, kuriuos vertėtų naudoti kompleksiškai.

1. Žarnyno valymui gali būti naudojamos priemonės, kurios absorbuoja kenksmingas medžiagas, o tada natūraliu keliu pašalina jas iš organizmo. Taip veikia enerosorbentai, kurie žarnyne suriša toksinus bei alergenus ir juos pašalina. Svarbu, kad eneterosorbentai nepažeidžia skrandžio gleivinės, todėl skrandžio mikroflora išlieka nepakitusi.

2. Valant organizmą nuo toksinų medikai taip pat rekomenduoja specialius preparatus, pagamintus druskos, probiotikų ir vitaminų pagrindu.

3. Taip pat naudinga į valgiaraštį įtraukti produktų, kuriuose gausu ląstelienos, vitamino B.

4. Organizmą nuo kenksmingų medžiagų efektyviai valo ir citrusiniai vaisiai, daržovės (ypač brokoliai, gražgarstės).

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai