Paskutiniuoju metu ypač dažnai pastebimi žmogaus dėmesio sutrikimai bei jo blogėjimas. Mokslininkai išsiaiškino, kad rytinė košės porcija gali išspręsti šią problemą: ji išlaiko dėmesingumą, neleidžia jam sumažėti, o kai kuriais atvejais dėmesingumas išlieka ir visą dieną.
Eksperimentas buvo atliktas su mokyklinio amžiaus vaikais, kurie buvo padalinti į tris grupes. Pirmoji grupė keturias dienas valgė rytais košę, antroji – gerdavo gėrimą su gliukozę, o trečioji visai nepusryčiaudavo. Pirmosios grupės mokinių dėmesingumas ir atminties pablogėjimas pakito labai nežymiai.
Geriausias dėmesingumas ir atminties aktyvumas išliko tiems tiriamiesiems, kurie valgydavo pusryčiams košes su mažu glikemijos indeksu, t.y. avižines, košes su selenomis, javų grūdus.
Beje, jau ir anksčiau yra pastebėta, kad avižinė košė pusryčiams žmogų aprūpina energija ilgesniam laikui nei kiti patiekalai. Maistas su mažu glikemijos indeksu sąlygoja virškinimo trakte išsiskirti hormonui, kuris stabdo alkio pojūčio atsiradimą, todėl skrandis jaučiasi esantis sotus. Tokiems produktams yra priskiriama ruginė duona, pienas, dauguma daržovių ir vaisių. Taigi, valgant mažo glikemijos indekso turinčius produktus, žmogus ilgiau jaučiasi sotus ir suvalgo mažiau maisto.