Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Obuoliai ilgina gyvenimą

Obelys tarnauja žmonėms nuo seniausių laikų. Šis vaismedis paplitęs po visą pasaulį. O ir vaisiai – obuoliai – yra svarbūs mums ne tik kaip maistas, bet ir vaistas. Japonai turi netgi patarlę: jei žmogus kasdien suvalgytų po vieną obuolį, gydytojai netektų savo darbo.
Obuolys – ir maistas, ir vaistas
Obuolys – ir maistas, ir vaistas / Dan Foy, Flickr.com

Be 83 proc. vandens, obuoliuose yra 13,8 proc. neazotinių medžiagų, 0,4 proc. baltymų, 0,2 proc. riebalų, 1,3 proc. ląstelienos. Kalbant apie tirpstančias medžiagas, obuolių sultyse daugiausiai cukrų (gliukozės, fruktozės, sacharozės), o taip pat ir organinių rūgščių – obuolių, citrinos ir vynuogių. Netrūksta čia A, B, C vitaminų, taip pat mineralinių medžiagų. Obuolių sėklose yra jodo paros norma.

Šviežiais obuoliais gali būti gydomos įvairios ligos. Obuolių tyre gydomi diegliai. Obuolių nuoviras gelbėja kosint, padeda dirbti kepenims, naudingas persivalgius, esant aukštam kraujospūdžiui, sergant skleroze, podagra. Išoriškai obuoliai naudojami gydant egzemą ir kitas odos ligas. Obuoliai stiprina regėjimą, gerina žmogaus odą, plaukus ir nagus, padeda įsisavinti geležį ir kitas medžiagas.

Todėl nenuostabu, kad iš obuolių ruošiami tepalai, įvairios kosmetinės kaukės, verdami kompotai, nuovirai ir kompresai. Obuolių sultys normalizuoja maisto virškinimą, varo šlapimą, nereikalingus riebalus. Be to, jos yra mažo kaloringumo ir aukšto maistingumo.

Kembridžo universiteto (Anglija) mokslininkai nustatė, kad žmonės kasdien valgantys obuolius savo gyvenimą prailgina bent trejais metais. Tyrimo metu buvo ištirta 25 000 žmonių nuo 49 iki 79 metų. Kiekvienas žmogus gali prailginti savo gyvenimą bent 10 metų, jei laikysis labai paprastų sveikatos rekomendacijų. Fiziniai pratimai kiekvieną dieną po valandą pailgina mūsų gyvenimą 2 metais. Didžiausią efektą suteikia metimas rūkyti, ir tai prideda žmogui papildomus 5 metus.

Prie šio tyrimo prisidėjo dar ir maisto tyrimas, kurio metu obuoliuose buvo aptiktas polifenolio epkatechinas – sudėtinga medžiaga, gerinanti kraujo cirkuliaciją, stiprinanti imunitetą ir jauninanti širdį. Ši medžiaga taip pat yra aptikta žalioje ir baltoje arbatose. Ši medžiaga lėtina kraujagyslių sienelių kalkėjimą, todėl širdies ligų, taip infarkto ir insulto rizika sumažėja net 21 proc.

O štai Amerikos mokslininkas, profesorius Borisas Suchanovas, aptiko, kad obuoliuose ir obuolių sultyse yra naudingos medžiagos, valančios žmogaus smegenų ląsteles ir saugančios jas nuo irimo – taip atitolinama Alzheimerio liga. Gydymui reikia per dieną suvalgyti 2-4 obuolius arba išgerti 2-3 stiklines obuolių sulčių. Be to, suvalgius 3 obuolius prieš valgį, riebalų kiekis kraujyje sumažėja 20 proc. Stiprūs antioksidantai, esantys obuoliuose, lengvina astmos ir bronchito priepuolius. Vidutiniame obuolyje yra 3,5 g maistinių skaidulų, kurios iš organizmo pašalina nenaudingą cholesterolį, taip sumažindamos kraujagyslių ir širdies ligų riziką.

Sensacingas B. Suchanovo tyrimas taip pat teigia, kad obuoliai padeda kovoti ir su onkologinėmis ligomis. Kadangi obuoliuose yra medžiagos, lėtinančios vėžinių ląstelių augimą – kvertecinas, flavonoidai, polifenoliai ir kt.

Taigi, trys obuoliai per dieną kasdien. Taškas.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų