Dilgėlių lapuose yra C, K, E ir B grupės vitaminų ir karotino, kuris mūsų organizme virsta vitaminu A. Iš dilgėlių verdamos sriubos, iš jų gaminamos labai vitaminingos salotos, verdami nuovirai, arbatos, kurias galima pagardinti medumi.
Sriubai paruošti tinka tik jauni, viršutiniai dilgėlių lapeliai. Kad nesudirgintumėte odos, rinkite juos su pirštinėmis. O prieš smulkinant dilgėles, būtina kiek paspaudyti ir nuplikyti verdančiu vandeniu – tada jau galite jas plėšyti, pjaustyti, nusidilginti negresia.
Dilgėlių sriuba
Jums pririeks:
- po 300 g jaunų dilgėlių ir šalavijų,
- 100 g poro,
- keleto šaukštų grietinės,
- 2 šaukštų sviesto,
- druskos, pipirų,
- 100 g saliero šaknies,
- 2 šaukštų miltų,
- 1 morkos,
- 1–2 kietai virtų kiaušinių.
Dilgėles ir šalavijus perrinkite, nuplaukite. Dilgėles nuplikykite verdančiu vandeniu. Daržoves nulupkite, susmulkinkite: morkas ir bulves – šiaudeliais, porus ir salierus – kubeliais. Dilgėles ir šalavijus smulkiai supjaustykite, įmeskite į 1,5 l verdančio pasūdyto vandens. Suberkite ten pat ir morkas, bulves. Pavirkite 5 minutes, tada į puodą suberkite smulkintą porą ir salierą.
Sviestą įkaitinkite ant keptuvės, suberkite miltus, nuolat maišykite, apkepinkite, kol jie taps auksinės spalvos. Įpilkite 2 šaukštus karšto vandens, gerai išmaišykite, o tada miltų masę supilkite į sriubos puodą. Išmaišykite, sumažinkite ugnį, uždenkite dangčiu ir pavirkite dar 7-8 minutes.
Išvirusi sriuba išpilstoma į lėkštes, pagardinama pipirais, grietine. Į kiekvieną lėkštę įdėkite po puselę perpjauto kiaušinio.